Laser tag
Źródło Pinterest

Miałeś stresujący dzień w pracy? Znudziło Ci się siedzenie na zajęciach i potrzebujesz rozrywki? A może po prostu chcesz się solidnie wyszaleć? Spróbuj zabawy w laser tag. Jest to zespołowy lub indywidualny sport podobny do paintballu. Zasady zabawy są bardzo proste, strzelaj celnie i nie daj się trafić.

Laser tag to zabawa, która wykorzystuje zasadę działania podczerwieni. Gracze zbierają punkty poprzez trafienie w kamizelkę innego gracza, która wyposażona jest w specjalny nadajnik. Chociaż gra wywodzi się z systemu szkolenia amerykańskiej armii, obecnie służy przede wszystkim do świetnej zabawy i w przeciwieństwie do swojego bliskiego krewniaka  paintballu jest całkowicie bezbolesna i nie powoduję nieprzyjemnych siniaków po trafieniu kulką z bliskiej odległości.

Rozgrywka może być jednoosobowa albo drużynowa. Oczywiście zwycięża ten, kto więcej razy trafi przeciwnika. Jedna gra trwa około 20-30 minut. Orientacyjna cena zabawy, na przykładzie oferty jednej z warszawskich firm, wynosi około 30 złotych od osoby za grę. Oczywiście, jeżeli wybierzemy się liczniejszą ekipą albo zdecydujemy na większą ilość potyczek zabawa będzie tańsza.

Barney Stinson w akcji
Źródło Pinterest

Najbardziej znanymi bohaterem serialowym, który z pasją oddawał się zabawie w laser tag jest Barney Stinson z serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Nie musimy jednak być fanami serialu, żeby polubić zabawę laserowymi pistoletami. Każdy z nas miał przecież plastikowy pistolet w dzieciństwie, a te wykorzystywane do laser tag nie dość, że pozwalają trafić przeciwnika to jeszcze świecą!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.