FuelBand SE to nowa wersja opaski przeznaczonej dla ludzi aktywnych, którzy lubią uprawiać sport i kontrolować postępy swoich treningów.

FuelBand SE
Źródło Pinterest

Opaska Nike+ FuelBand SE z wyglądu przypomina swojego poprzednika. Użytkownicy mają do wyboru jednak więcej opcji kolorystycznych. Oczywiście nowe urządzenie różni się nie tylko kolorem, posiada bowiem kilka dodatkowych ulepszeń, które poprawiają jego funkcjonalność. Nowy FuelBand jest także bardziej elastyczny niż jego poprzednik. Wyposażono go w łączność Bluetooth 4.0, a za pomocą aplikacji FuelBand iOS można zrobić interesującą prezentację zebranych danych. Bransoletka na bieżąco informuje nas o efektach naszej aktywności, a wyniki wyświetlane są na matrycy LED. Dane bazują na intensywności ruchu naszego nadgarstka, opaska wskazuje cztery parametry naszej aktywności: czas, spalone kalorie, kroki i punkty NikeFuel.

Użytkownicy mają możliwość ustalenia indywidualnego planu treningowego poprzez swoją aktywność oraz ilość punktów, którą chcą zdobyć.

Urządzenie Łączy się ze smartphonem za pomocą energooszczędnego Bluetooth 4.0, co sprawia, że działa długo bez potrzeby ładowania. Wearable devices korzystają z protokołu BLE, dlatego obsługują je jedynie nowe smartfony.

FuelBand pozwala skorzystać z wielu ciekawych funkcji, takich jak: sesje (pozwala wyodrębnić z dnia aktywności fizyczne, takie jak bieganie albo trening na siłowni), win the hour (monitorowanie aktywności polegająca na ruszaniu się przez określoną ilość minut w ciągu godziny – przydatna funkcja np. dla pracowników biurowych), FuelRate (funkcja pokazuje najaktywniejsze momenty w ciągu dnia, dzięki czemu można monitorować intensywność ruchu w ciągu dnia). Opaska ma także funkcję grupy, która pozwala nam pochwalić się naszą aktywnością znajomym i rzucić im wyzwanie, podobnie jak miało to miejsce w Nike+ Running.

Opaska Nike+ FuelBand SE kosztuje 149 dolarów.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.