Problem dorosłych: trądzik!

trądzik u osób dorosłych

Trądzik u osób dorosłych? Niestety jest to możliwe. Co więcej – przypadłość ta jest diagnozowana u coraz większej ilości osób po 30 roku życia. Przyczyny powstawania zmian skórnych mogą być różne. Trądzik dorosłych może być następstwem zaburzeń hormonalnych oraz zaburzeń związanych z przysadką lub jajnikami. U kobiet może pojawić się po odstawieniu doustnych środków antykoncepcyjnych. Ale to nie wszystko. Trądzik dorosłych może być również wynikiem złej diety i stresującego stylu życia. Uwaga! Przyczyną trądziku u dorosłych może być także choroba zwana insulinoopornością. 

Oceń wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Jak uchronić się przed infekcją intymną

Swędzenie, pieczenie, upławy to pierwsze sygnały infekcji intymnej. Niestety, nie należą one do najprzyjemniejszych i potrafią solidnie dać w kość. Nieleczone bardzo negatywnie oddziałują na organizm kobiety. Warto więc zadbać o to, aby ustrzec się przed infekcją okolic intymnych i nie mieć nigdy z nimi do czynienia. Bo jak wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać niż później leczyć. Jako, że zbliża się czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów, warto przypomnieć kilka złotych zasad, które pozwolą unikną przykrej niespodzianki.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Podologia. Co warto o niej wiedzieć?

podologia
źródło: www.skutecznapodologia.pl

Coraz więcej słyszy się o podologii. Coraz więcej gabinetów podologicznych powstaje. Tak naprawdę można je spotkać niemal na każdym kroku. Czym jest podologia i do czego może nam się przydać? Zacznijmy od tego, że podologia to dość nowe zjawisko w naszym kraju. Z tego też względu nie do końca jest znane. A warto zaznajomić się z tematem, gdyż podologia dotyczy nie tylko estetyki, ale przede wszystkim zdrowia naszych stóp. A przecież ich zdrowie jest tak samo ważne, jak zdrowie całego organizmu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Właściwa pielęgnacja stomii. Jak utrzymać zdrową skórę wokół stomii

pielęgnacja stomii
źródło: https://www.convatec.pl

Stomia lub inaczej mówiąc – przetoka, to wyprowadzenie ujścia narządów wewnętrznych przez skórę. Stomię wykonuje się najczęściej w wyniku choroby, na skutek której uszkodzeniu uległo jelito cienkie, grube lub moczowody. Zazwyczaj jest to nowotwór jelita grubego, powikłana choroba uchyłkowa okrężnicy, uraz jelita grubego, martwica części jelita grubego, nieswoiste zapalenie jelita grubego, niedrożność odbytnicy lub okrężnicy. Dla osoby posiadającej brzuszny odbyt, najważniejszą kwestią powinna być odpowiednia pielęgnacja stomii. To od niej uzależniony jest komfort i jakość codziennego życia. Osoba, która uważnie obserwuje swoją stomię przy każdej wymianie worka i do tego właściwie ją pielęgnuje, może pozbyć się obaw związanych z nieszczelnością sprzętu. Co więcej – odpowiednia i prawidłowa pielęgnacja stomii pozwala zapomnieć, że taka stomia jest obecna w naszym życiu. A teraz do rzeczy – jak powinna wyglądać pielęgnacja stomii? Czy mając stomię można się kąpać? Jakich  preparatów najlepiej używać do pielęgnacji skóry wokół stomii? Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Jak dbać o higienę intymną w ciąży?

jak dbać o higienę intymną w ciąży - młoda kobieta w ciąży w białej bawełnianej bieliźnie podtrzymuje jedną ręką brzuch ciążowy a drugą plecy
źródło: http://dzieciakizklasa.pl

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. To także czas specjalnej troski o siebie i dzidziusia. Bardzo ważną kwestią w tym okresie jest higiena intymna. Utrzymywana na odpowiednim poziomie, pomoże uniknąć ewentualnych infekcji i zakażeń, które mogłyby być groźne i dla mamy i dla dziecka. Jak taka higiena intymna w ciąży powinna wyglądać? Czego unikać i po jakie kosmetyki sięgać? O tym poniżej.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Leczenie odleżyn. Jakie opatrunki wybrać?

opatrunek hydrokoloidowy trzymany na dłoni

Dziś porozmawiamy o problemach związanych z odleżynami, a dokładniej – ich leczenie. Przyjrzymy się dostępnym na rynku opatrunkom na odleżyny i pomożemy wybrać te najlepsze. Bo musicie wiedzieć, że właściwie dobrane opatrunki to połowa sukcesu w leczeniu przykrej dolegliwości. Pamiętajcie też, że im wcześniej zaczniecie leczyć skórę z odleżynami, tym łatwiejsza w leczeniu ona będzie.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Pieczenie przy oddawaniu moczu. To może być zapalenie pęcherza

Pieczenie przy oddawaniu moczu może sygnalizować wiele przypadłości. Najczęściej jednak jest objawem zapalenia pęcherza – przypadłości, która w wyjątkowy sposób upodobała sobie kobiety. Dlaczego akurat panie? Jest to spowodowane znacznie krótszą i szerszą cewką moczową kobiet, której ujście zlokalizowane jest w niewielkiej odległości od odbytu – naturalnego siedliska wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. U pań cewka ma zaledwie 5 cm długości, podczas gdy u panów jest ona 4-5 razy dłuższa. I w tym głównie tkwi problem. Mimo, że zapalenie pęcherza nie jest przypadłością groźną, to jednak jak mało co, potrafi dać w kość. I nie chodzi tu tylko o przykre pieczenie przy oddawaniu moczu (sprawdź), ale także ciągłe bieganie do toalety, parcie na pęcherz, itp. Co może spowodować zapalenie pęcherza i jak leczyć przykrą przypadłość? O tym w poniższym artykule. Zapraszam!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Jak szybko wyleczyć katar?

źródło: vicks.pl
źródło: vicks.pl

Mówi się, że katar nieleczony trwa cały tydzień, a leczony tylko 7 dni 🙂 Nieżyt nosa to częsty objaw przeziębienia. Mimo, że nie jest groźny dla życia, potrafi obniżyć jakość i komfort codziennego życia. Nie tylko pogarsza samopoczucie, ale także utrudnia realizację ważnych dla nas zadań. Męczący katar nie daje spać, zaburza łaknienie i wywołuje bóle głowy. Dlatego też, w momencie kiedy tylko się pojawi, należy rozpocząć z nim walkę. Jak szybko wyleczyć katar? Tego dowiecie się z poniższego artykułu. Prezentujemy domowe i apteczne sposoby na walkę z katarem.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Masz nieświeży oddech? Sprawdź, jak się z nim rozprawić

źródło: www.colgate.pl
źródło: www.colgate.pl

Helitoza, czyli nieświeży oddech potrafi bardzo utrudnić życie i wpędzić w poważne kompleksy. Może być schorzeniem nawracającym lub przewlekłym. Najczęściej pojawia się rano – zaraz po przebudzeniu. Przyczyny nieświeżego oddechu mogą być różne. Najczęściej wymienia się bakterie odpowiedzialne za proces fermentacji w jamie ustnej, choć oczywiście to nie wszystko. Nieświeży oddech może wynikać z nieprawidłowo założonego wypełnienia w zębach oraz protezy, a także schorzeń ślinianek, stosowania leków antycholinergicznych. Bardzo często za nieświeżym oddechem stoi także nieprawidłowa higiena jamy ustnej lub zupełny jej brak.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Zadbaj o zdrową skórę na zimę

źródło: colgate.pl
źródło: colgate.pl

Zima nie sprzyja ani naszej wadze, ani naszej skórze. Ta pierwsza dość szybko wzrasta, powodując frustracje wśród młodszych i starszych. Ta druga dość szybko się przesusza, powodując nieprzyjemny świąd i pieczenie. Niestety – zdrowa skóra potrzebuje właściwej pielęgnacji, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy temperatury sięgają zera, wilgotność powietrza nie jest najlepsza, a grzejniki od centralnego ogrzewania – hulają w najlepsze! O wadze nie będziemy dziś mówić ani słowa. Na tapetę weźmiemy perfekcyjną pielęgnację ciała tak, aby nasza skóra pozostawała w doskonałej formie przez cały sezon zimowy. Bo jak wiadomo, zdrowa skóra zapewnia całemu organizmowi barierę o podwójnym działaniu: zatrzymuje zanieczyszczenia na zewnątrz oraz utrzymuje nawilżenie wewnątrz. Stanowi pierwszą linię obrony, chroniąc organizm przed urazami, promieniowaniem ultrafioletowym, zanieczyszczeniami, bakteriami, wirusami, grzybami i innymi szkodliwymi bodźcami.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]