Aplikacja RunKeeper to jeden z darmowych trackerów aktywności na świeżym powietrzu, przeznaczony do monitorowania efektywności treningów biegowych. Po zainstalowaniu i rejestracji możemy za jej pomocą kontrolować pokonywany dystans, sprawdzać tętno i dzielić się naszymi osiągnięciami ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych.

Aplikacja RunKeeper na smartfony
Źródło Pinterest

Aplikacja pozwala użytkownikowi samodzielnie wybrać czy monitorowane informacje będą podawane co określony czas, czy co przebyty dystans np. 4 minuty, 1 kilometr. Kobiecy głos (oczywiście po angielsku) poinformuje nas także: jaką mamy obecną prędkość, jaką średnią prędkość, jaki pokonaliśmy dystans i w jakim czasie, jakie mamy teraz tętno oraz w którym zakresie obecnie się znajdujemy – opcja ta jest bardzo przydatna dla osób, które trenują w oparciu o zakresy. Pokonaną trasę będziemy mogli także zobaczyć na mapach Google.

Korzystając z aplikacji możemy samodzielnie konfigurować nasz trening albo skorzystać z kilku przygotowanych przez producenta opcji. W przypadku dostosowywania treningu pod siebie możemy wybrać jedną z trzech dostępnych prędkości (wolno, średnio, szybko) oraz określić czas trwania biegu lub dystans, jaki chcemy pokonać. Wybieramy także ile powtórzeń treningu zamierzamy wykonać i czy będzie on poprzedzony rozgrzewką biegową czy nie.

RunKeeper
Źródło Pinterest

Po skończonym treningu możemy sprawdzić dokładnie nasze wyniki. Do dyspozycji mamy mapkę, czas, odległość, spalone kalorie, a także graficzne przedstawienie prędkości w danej minucie – bez podania jej wartości. Niestety to już wszystko, co możemy sprawdzić korzystając z darmowej wersji. Uruchomienie dodatkowych funkcji możliwe jest dopiero po wykupieniu płatnej wersji, która kosztuje 5 dolarów za miesiąc, lub 20 dolarów za cały rok. Płatna wersja pozwala dodatkowo na przesłanie na żywo naszego biegu do internetu, skorzystanie z programów szkoleniowych ekspertów RunKeepera, dokładniejsze raporty i statystyki oraz automatyczne przesyłanie do użytkownika maila, który poinformują nas, że pobiliśmy swój rekord.

Podsumowując: RunKeeper to program prosty, ale dość ograniczony w darmowej wersji. Jego atutem jest prosta obsługa i atrakcyjny interfejs graficzny. Dużym minusem, szczególnie dla osób zastanawiających się nad zakupem płatnej wersji, jest brak triala, który pokazałby im, co zyskają wykupując płatną licencję.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.