Dolny Śląsk będzie nowym lekkoatletycznym centrum Polski?

Na Dolnym Śląsku trwa program budowy infrastruktury lekkoatletycznej dla młodzieży. Na budowę i modernizację ponad 50 obiektów przeznaczono 15 milionów złotych. Projekt będzie realizowany ze środków urzędu marszałkowskiego.

stadion lekkoatletyczny
Źródło Pinterest

Najpierw powstała w Polsce sieć piłkarskich orlików (około 2,6 tys. orlików zbudowano w 5 ciągu lat) teraz szansę na rozwój swoich pasji dostaną także młodzi lekkoatleci. Na razie tylko Ci, którzy mieszkają na Dolnym Śląsku. Program skierowany jest do gmin i powiatów w regionie. W latach 2013-2015 na budowę i modernizację infrastruktury lekkoatletycznej przeznaczone zostanie  15 milionów złotych. Akcja pod hasłem „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” pozwoli zbudować na nowo lub zmodernizować 50 boisk lekkoatletycznych.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Lodowisko na Stadionie Narodowym

Przerwa w sezonie piłkarskim nie oznacza wcale przerwy w funkcjonowaniu Stadionu Narodowego. Zimą, zamiast piłkarzy, na stadionie zagościli łyżwiarze, którzy doskonalą swoje umiejętności na lodowej tafli znajdującej się w miejscu murawy.

Lodowisko na Stadionie Narodowym
Źródło Pinterest

Nie obyło się bez małego poślizgu w otwarciu lodowiska, który spowodowany był wysypaniem przez nieznanego sprawcę soli na lód, na szczęście lodowisko szybko zostało przywrócone do użytku. Amatorzy łyżwiarstwa mogą ślizgać się na Narodowym od poniedziałku do niedzieli. W dniach od poniedziałku do czwartku lodowisko będzie otwarte w godz. 16.00 – 22.00, w piątki od 16.00 do 23.30, w soboty w godz. 10.00 – 23.00, a w niedziele – od 10.00 do 22.00. W lutym, z uwagi na ferie zimowe, lodowisko będzie czynne jeszcze dłużej w dni powszednie – 10.00 – 22.00 od poniedziałku do czwartku.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Stadion Narodowy „na sprzedaż”

Spółka PL2012+ zarządzająca Stadionem Narodowym szuka kupca na nazwę stadionu. Sprzedaż nazwy sponsorowi ma przynieść około 50 milionów złotych zysku.

Stadion Narodowy
Źródło Pinterest

Nową nazwę stadionu poznamy w 2014 roku, a umowa ze sponsorem ma zostać podpisana na wiosnę przyszłego roku. Oczywiście nowa nazwa wcale nie musi oznaczać, że zniknie z niej przymiotnik narodowy, ale z pewnością jakiś człon do aktualnej nazwy zostanie dodany. Sprzedaż nazwy jest jednym z elementów strategii spółki PL2012+, która w biznesplanie zatwierdzonym przez Ministerstwo Sportu zobowiązała się do zapewnienia stadionowi rentowności w ciągu kilku najbliższych lat.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Orlik w Miasteczku Wilanów

Otwarty dwa lata temu przy ulicy św. Urszuli Ledóchowskiej orlik, cieszy się wśród mieszkańców Miasteczka Wilanów niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – na terenie wciąż rozwijającego się osiedla niewiele jest miejsc, w których osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą zrelaksować się przy rundce kosza czy rozgrywce amatorskiego meczu z kolegami.

dzieci na boisku
źródło: Pinterest

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]