Koszulka piłkarska jako element codziennego stroju

W Polsce jest około jednego miliona aktywnych kibiców piłki nożnej, uczęszczających na ligowe mecze oraz aktywnie działających w strefie kibica. Kolejne kilka milionów może określić się jako kibice z doskoku lub tak zwane pikniki. Chodzą czasem na mecze i oglądają ligę mistrzów w telewizji. Dla większości z nich koszulka piłkarska jest nie tylko atrybutem do dopingowania, ale także elementem codziennego stroju, który można od czasu do czasu założyć.

Popularne koszulki gwiazd futbolu

koszulka piłkarska
źródło: http://foter.com/

Najlepsi piłkarze świata to nie tylko zawodnicy mający zdobywać dla klubów trofea. To również marka, na której się zarabia. Sprzedaż koszulek Cristiano Ronaldo to nic w porównaniu z pieniędzmi, jakie zarabia Manchester United. Kibice tego angielskiego klubu kupują, co popadnie, byleby tylko znalazło się na tym logo czerwonych diabłów. Zaraz po drużynach z wysp najlepiej sprzedają się koszulki piłkarzy grających w Bundeslidze. Należy zauważyć, że cena oryginalnej stadionowej koszulki waha się w kwocie 100 euro. Najdroższe dziś nazwisko futbolu, czyli Neymar został wyceniony na klubowym T-shircie ze 150-procentową przebitką. Oznacza to, że jego koszulka PSG kosztuje w sklepie od 150 euro w górę.

Oryginalne czy podrabiane

Koszulki z oryginalnymi metkami i logami nazywane są replikami. Ich cena jest najwyższa, a jakość nie pozostawia żadnych złudzeń. Podróbki to koszulki bez loga sponsorów, producenta odzieży sportowej i z elementami wykonanymi niskim nakładem prac. Kosztują niewiele, chociaż zdarzają się ubrania piłkarskie za około 80-100 złotych z tak zwanych chińskich bazarów. Mimo metek i loga nie są replikami, a jedynie podróbkami zrobionymi na zamówienie. Plaga podrabianej odzieży sportowej firmy Adidas i Nike to problem w wielu krajach.

Estetyka i elegancja kontra miejski dres

koszulka piłkarska
źródło: http://foter.com/

Dziewczyny, żony i narzeczone o ile nie są kibicami nie przystaną na codzienny look w stylu „wieczny kibic”, chyba że koszulka piłkarska jest elegancka. Królewscy, czyli zespół Realu Madryt przez lata słynął z estetycznych białych koszulek z kołnierzykiem. Natomiast ich główny rywal FB Barcelona miała znacznie efektywniejsze stroje prosportowe, które nie pasowały do codziennego stylów, chyba że mówimy o połączeniu z jeansami i wypadzie do baru. W związku z tym, że w każdym sezonie następują zmiany w trykotach meczowych, to pewne elementy t-shirtów zawsze się zmieniają. Na plus można zaliczyć krój obecnych koszulek, które lepiej przylegają do ciała i podkreślają sportową sylwetkę.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]
skuteczny odpoczynek

Wyróżniające się polskie drużyny z ubiegłego roku

Każdego roku w plebiscytach sportowych wyróżniane są jednostki. Zawodnicy, którzy w danym roku osiągnęli coś spektakularnego i błysnęli formą na dłużej, niż jeden mecz. Jednostki wybitnie dobrze reprezentujący swój klub, drużynę lub indywidualną dyscyplinę sportu. Każdego roku w cieniu wybitnych jednostek pojawiają się również najlepsze drużyny. Dziś chciałbym opisać dwie z nich, które dla nas Polaków są najbliżej serca.

Piłkarze trzymają poziom

Piłka nożna ma w Polsce przynajmniej 5 milionów kibiców, którzy oglądają mecze reprezentacji regularnie. Ta dyscyplina ma niemniej osób sceptycznie nastawionych do tego „przepłaconego” sportu. Niemniej drużyna narodowa w końcu wyrosła na miano reprezentantów kraju w tej dyscyplinie sportowej. Zwycięstwa w eliminacjach do mistrzostw świata oraz poprzedni dobry turniej europejski jest tego potwierdzeniem.

piłkarz robert lewandowski na bilbordzie
źródło: http://foter.com/

Lewandowski to nazwisko znane w światowym futbolu, które wcale nie doprowadziło naszej reprezentacji do tego poziomu. Glik i Milik to prawdziwe solidne futbolowe marki. Natomiast Krychowiak, który obecnie ma kryzys, grał dla nas świetne zawody i eliminacje poprzedniego turnieju. Mamy przynajmniej pięciu zawodników na światowym poziomie, którzy mogą czynić cuda. Czy ktoś zapomniał o Piszczu, Błaszczykowskim oraz Teodorczyku? Ta reprezentacja zasługuje na grę w każdym turnieju i wychodzenie z grupy. Możemy walczyć z każdym, pod warunkiem, że będziemy drużyną. Ubiegły rok jest zasłużonym triumfem ekipy Adama Nawałki w plebiscycie i mój personalny wybór, mimo nie bycia kibicem tej dyscypliny.

Chwała skoczkom narciarskim i ich trenerowi

Czy to Stefan Horngacher, czy może talent i wiara w umiejętności naszych skoczków sprawiły, że to rok 2017 będzie dla tej ekipy najlepszym w historii? Pewnie powody są dwa. Kamil Stoch dalej jest liderem drużyny. Obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej pucharu świata. Jednak czołowa dziesiątka tego zestawienia ma trzech Polaków w swoim składzie. Czołową dychę zamyka Piotr Żyła, a piąty jest Maciej Kot.

skoki narciarskie
źródło: http://foter.com/

Piotrek Żyła to nieobliczalny atleta, który jest pewnego rodzaju „jeźdźcem bez głowy”. Jego sukcesy na skoczni są nieobliczalne. Forma sportowa raz wzrasta, a raz spada do poziomu amatora. Trudno odczytać jego sportowe zamiary. Nikt o zdrowych zmysłach nie powiedziałby, że to przyszły mistrz skoków. Jego możliwości są ogromne, ale ze względu na charakter oraz sposób bycia możliwe, że na zawsze pozostanie tym drugim lub trzecim zawodnikiem. Obstawiam też, że wygra kilka zawodów pucharu świata i zaskoczy nas wielokrotnie.

Maciej Kot był jednym z większych pechowców i pesymistów w kadrze. Teraz można mówić o nim, jak o solidnym pracowniku fabryki, który zrobi swoje i da wynik. Stawał na podium w tym sezonie i cieszył się z dwóch zwycięstw drużyny. Był mistrzem ubiegłorocznej letniej Grand Prix. Wygrywał mistrzostwa polski kilkukrotnie w seniorach i juniorach. Można powiedzieć, że to zawodnik na lato, ponieważ o tej porze roku skacze najlepiej.

Oby w tym zestawieniu pojawili się siatkarze i piłkarze ręczni, którzy ostatnio nieco zawiedli nasze oczekiwania.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Od Igłą szyte po Łączy nas piłka – reprezentacja bliżej kibiców

Jak przekonać kibiców do reprezentacji w sporcie drużynowym i nakręcić sprzedaż biletów na mecze? Nieświadomie rozwiązanie znalazł Krzysztof Ignaczak, grający na pozycji libero w reprezentacji siatkarzy. Od niego zaczęła się moda na pokazywanie drużyny „od środka”. Dużo większy projekt stworzono przy reprezentacji piłki kopanej. Niewielu ludzi widzi w tym działanie marketingowe mające na celu przywrócenie wiary w piłkę nożną na poziomie reprezentacyjnym. Jest w tym coś jeszcze. Coś, co pozwoliło dojść drużynie narodowej do ćwierćfinałów mistrzostw Europy, o których mogliśmy już zapomnieć.

Wróćmy do Igłą szyte

ignaczak
źródło: http://foter.com/

Blog Igłą szyte jest przestrzenią stworzoną przez Krzysztofa Ignaczaka. Od niego rozpoczęły się wszystkie późniejsze działania, które mogliśmy śledzić na YouTube. Bloga może założyć i prowadzić każdy. Nawet twoja babcia odnalazłaby się w świecie blogerów. Charakterystyką „Igłą szyte” było to, co w każdym publicznym blogu znanej osoby – przemyślenia i historie z życia wzięte. Żadnego lokowania produktów, które jest obecnie plagą u współczesnych twórców internetowych. Kilka lat temu pan Ignaczak wpadł na pomysł by nagrywać zwykłą cyfrową kamerą czas spędzany z drużyną narodową. Początkowo miały być to tylko materiały prywatne, ale z czasem trafiły do sieci w formie bardzo prostej sklejki ujęć. Był to typowy vlog. Zero profesjonalnych ujęć i sprzętu. Żadnej zbędnej muzyki. Wszystkie sceny były naturalne podobnie jak zachowanie siatkarzy. Żadna inna drużyna narodowa nie cieszyła się taką popularnością jak siatkarze. Igłą szyte na YouTube zdobył duże zainteresowanie, a ludzie pokochali siatkarzy ze względu na możliwość poznania ich od zaplecza. Okazało się, że to tacy sami ludzie jak my. Wyluzowani, zakręceni, czasem poważni i profesjonaliści w swoim zawodzie.

Łączy nas piłka – grubymi nićmi kopiowane

Koncepcja kanału YouTube Łączy nas piłka jest tym, co przed laty publikował libero reprezentacji siatkarskiej. Kropka w kropkę materiały są tworzone w formie luźnych vlogów, które dla wprawionego oka wcale nie są, pokazują prawdziwej reprezentacji. Nasi piłkarze nożni w przeciwieństwie do siatkarzy to osoby o znacznie mniejszym poczuciu humoru lub skrzętnie ukrywa się ich prawdziwą osobowość. Widać podział na gwiazdy i resztę kadry. Ujęcia wcale nie są tak zaskakujące. Materiały kręcone są tylko wtedy, gdy jest na to zgoda. To wszystko widać gołym okiem. Jako ogromny fan filmów na kanale Igłą szyte, widzę wiele różnic na niekorzyść kanału „Łączy nas piłka”.

media
źródło: https://pixabay.com/

Miałem wspomnieć jeszcze o innym ważnym aspekcie powstawania tego skopiowanego projektu. Chodzi o samych piłkarzy i kibiców. Znienawidzeni piłkarze, którzy nie odnosili jako drużyna narodowa żadnych sukcesów, cierpieli na brak pewności siebie. Publikacja materiałów z ich udziałem w sieci jako vlogów miała na celu podbudowanie ich wizerunku jako „normalnych i sympatycznych ludzi”. Oni sami mieli czerpać z tych filmów oraz obecności kamerzysty możliwość do wyluzowania się i budowy zespołu z prawdziwego zdarzenia. I to się udało zrobić. Zauważcie, że teraz po słabych meczach w eliminacjach brakuje filmów pomeczowych na YouTube. To wyjaśnia, dlaczego projekt „Łączy nas piłka” nie jest autentyczny a piłkarze, wcale nie są tacy „fajni” jak mogłoby się wydawać.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Drużyna Nawałki, pisze historię na naszych oczach

Wszyscy Polscy kibice mają prawo czuć ogromną radość, ponieważ Polska reprezentacja awansowała z drugiego miejsca do kolejnej fazy rozgrywek Euro 2016. Gdybyśmy strzelili o jedną bramkę więcej niż Niemcy, kto wie, czy nie zajęlibyśmy wyższej pozycji. Po tylu latach słabych turniejów możemy być z siebie dumni. Pomimo tego małego sukcesu, słychać narzekania specjalistów i dziennikarzy na temat naszej dosyć przeciętnej gry z Ukrainą. Dlaczego nie powinniśmy się tym przejmować? I czym jest syndrom Greków?

Słaba skuteczność w ataku

piłka nożna
źródło: http://foter.com

Tegoroczny turniej piłkarski o mistrzostwo Europy rozgrywany we Francji pokazał bardzo wyrównany poziom wszystkich ekip. Prawie każdy mógł zremisować z mocną lub słabą statystycznie drużyną. Nawet mocarze przegrywali lub rozczarowywali małą skutecznością. To turniej dobrej obrony, o czym powiem w części dotyczącej syndromu Greków. Słaba skuteczność naszej reprezentacji bierze się z tego, że nie jesteśmy najmocniejszą technicznie drużyną na tym turnieju. Oczy bolały, gdy widziałem zawodników stojących jak kołki w polu, bez żadnego ruchu bez piłki. Strzały pojawiały się rzadko. Za to w końcu było widać, że nasi piłkarze ćwiczą na treningach konkretne zagrania, które pojawiały się w meczach z różną częstotliwością.

Solidna obrona nie bez błędów – syndrom Greków

kibice
źródło: http://foter.com

Najlepsza odpowiedzą na pytanie „dlaczego strzelamy tak mało goli” jest specyfika tego turnieju i współczesnego futbolu. Grecy w roku 2004 pokazali jak grać defensywnie i wygrywać z największymi. Przed 12 laty zdobyli mistrzostwo Europy świetną grą w obronie. Polacy też potrafią tak grać, co udowodnili z Niemcami. Wciąż popełniają masę głupich błędów. Są to błędy związane z brakiem techniki utrzymania przy piłce oraz wyczucia w wybiciach. Musimy to naprawić w najbliższych latach. Ten turniej potoczy się torem obecnych umiejętności i taktyki.

Czy bać się Szwajcarii?

Nie możemy się bać nikogo, tak samo nie możemy nikogo lekceważyć. Szwajcaria jest trochę jak Niemiecka kadra. To sklejka rodowitych szwajcarów i ludzi, których dziś nazywamy uchodźcami. Mnóstwo różnych narodowości w jednej ekipie tworzy kolektyw na przyszłe lata i obecnie trudną ekipę i ciężkiego rywala do gry po ziemi. Kto ich zlekceważy przegra z kretesem. To samo można powiedzieć o naszej reprezentacji. Siła Polski leży w głównym składzie. Zmiennicy w naszej kadrze grają, jakby mieli opaskę na oczach. Boją się i popełniają zbyt dużo błędów. Tylko podstawowy skład ma szanse przejść do 1/4 turnieju.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Czy wielki sportowiec może być wielkim trenerem?

Temat tego artykuły podrzuciło samo życie. Wybór Zinedine Zidane na trenera Realu Madryt nie był zaskoczeniem dla fanów drużyny królewskich. Francuz tak długo pracował i był wokół drużyny Realu, że postanowił budować swoją nową drogę kariery niczym biurowy chłopiec od kawy zostający ostatecznie prezesem firmy. Zidane miał tą przewagę, że swoje w życiu zrobił. Jako wybitny piłkarz zdobył wszystko co mógł ale jak widać ciągle chce podnosić poprzeczkę i trwać w sporcie.

Wybitny trener piłkarz – nie ma ich wielu

trener
źródło: https://pixabay.com/pl/

To może być krzywdzące, ale jest co najwyżej trzech naprawdę dobrych trenerów, którzy wcześniej byli piłkarzami klasy światowej. Jednym z nich jest były trener reprezentacji Niemiec Jurgen Klinsmann, który teraz prowadzi USA. On zarówno gdy był piłkarzem brylował na boisku. Gdy prowadził Niemców podczas Euro i Mundialu nie poszło mu może najlepiej. Ale z reprezentacją USA potrafi wiele zrobić. Obecnie Stany Zjednoczone mają najlepszy skład tej generacji. Drugim trenerem może być Didier Dechamps. To kierunek, w którym powinien pójść Zidane. Ten Francuz kapitan reprezentacji Francji z lat 98-2000 pokazuje, że w narodowej lidze radzi sobie świetnie. Obecnie ma na koncie mistrzostwo kraju, 2 puchary ligi i spore perspektywy przed sobą.

Zaufanie, szacunek i sprawa Polska

boisko
źródło: https://pixabay.com/pl/

Czytałem biografię różnych sportowców. Niemal każda podkreślała rolę trenera w ich rozwoju oraz sukcesach w sporcie drużynowym. Szacunek oraz zaufanie są niezwykle istotne by drużyna mogła cieszyć się z kolejnych zwycięstw. Trener, który jest przez piłkarzy nielubiany i uważa się go za słabego jest tylko gwoździem do trumny. Zidane jest szanowany jako piłkarz. Jako trener ma mizerne doświadczenie. Dlatego ważne jest by budował swoje zaufanie poprzez dobre decyzje i pewność siebie. Pamiętam jak było z Adamem Nawałką. Początkowo uważano go za mizerny wybór na trenera reprezentacji. Odniósł sukcesy z krajową drużyną mimo iż nie miał w niej gwiazd i przepłaconych zawodników. Zrobił, to dobrze przemyślaną grą i wyborami. Piłkarze zaczęli go szanować. Tak samo musi zadziałać Real. Wygrywać, ufać Zidanowi i robić to co do nich należy. Im więcej dyskusji i kłótni tym później gorzej wygląda gra na boisku.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Tak się pisze historie polskiej piłki

piłkarz
źródło: https://www.pinterest.com

Masz kilka opcji na osiągnięcie rozgłosu. Jeżeli chcesz by świat o tobie usłyszał możesz na przykład wynaleźć nowy lek na nieuleczalną chorobę. Możesz również nagrać pop-ową piosenkę, przy której będą skakali małolaci. Inną opcją jest strzelenie 10 bramek w 3 meczach piłki nożnej najwyższych rang przy czym musicie pamiętać o 5 bramkach dla drugiej drużyny w lidze. Brzmi to może śmiesznie, ale to co zrobił ostatnio Lewandowski obiło się o uszy niemal wszystkich fanów sportu, aktywności fizycznej czy nawet leżenia brzuchem do góry na łóżku.

10 bramek to nie takie proste

piłkarz
źródło: https://www.pinterest.com

Szczególnie prostym zadaniem nie jest strzelenie 5 goli w 9 minut w bundeslidze. Robert jest pierwszym piłkarzem, który coś takiego zrobił wchodząc z ławki rezerwowych. Kolejne dwa mecze przeniosły pięć trafień, które również nie były dziełem przypadku. Dobrze wiemy, że ludzie z jakimi gra w klubie, to piłkarze najwyższych lotów. W reprezentacji takie wyniki do rzadkość. W ligach podwórkowych gdzie obrona a nawet bramkarz, to często ludzie trenujący swoją dyscyplinę raz na tydzień albo wcale, puszczają i 20 bramek w meczu. Ale porównanie tego do wyników pierwszej ligi gdzie piłkarze trenują niemal codziennie i żyją z tego, że kopią piłkę jest wręcz śmieszny. Polska jako kraj zostaje zauważona na świecie głównie ze względu na sportowe osiągnięcia. Czasem zdarzy się jakaś nagroda filmowa lub zdarzenie międzynarodowe. Ale to sport ma najwięcej do powiedzenia. Pan Lewandowski stał się chyba najbardziej rozpoznawalnym atletą z naszego kraju.

Co z innymi dyscyplinami?

młociarka
źródło: https://www.pinterest.com

Polscy siatkarze, mistrzowie świata i trzecia drużyna ostatniego pucharu świata, to nasza wizytówka dla świata sportu. Ale ta dyscyplina sportu nie ma takiego przebicia co kopanie piłki. Nawet koszykówka ma więcej fanów. Dlatego Marcin Gortat jako zawodnik drużyny NBA jest bardziej rozpoznawalny na świecie niż taki Bartosz Kurek czy Mariusz Wlazły. Myślę o lekkoatletach, którzy pokazali siłę podczas ostatnich mistrzostw świata. Paweł Fajdek czy nasza młociarka Anita Włodarczyk, to ludzie znani w atletyce, ale nigdzie poza nią. Promujemy innych sportowców ze względu na reklamodawców. Gdzie jest więcej sponsorów w piłce nożnej czy lekkoatletyce? Oczywiście, że w sportach drużynowych. Tym samym tacy ludzie jak Piotr Małachowski czy Adam Kszczot nigdy nie wybiją się wyżej finansowo oraz medialnie poza granicami naszego kraju.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Piłkarskie transfery i siatkarskie emocje

kibic
źródło: https://pixabay.com/pl/cz%C5%82owiek-wentylator-osoby-pi%C5%82karz-290186/

Wakacje wcale nie są odpoczynkiem od emocji sportowych. Zarówno piłkarze jak i siatkarze rywalizują w prestiżowych turniejach bądź eliminacjach, które zapewnią im później udział w kolejnych zawodach. „Sezon ogórkowy” jeśli chodzi o ligi zawodowe uzupełniają występy reprezentacyjne i wcześniej wspomniane mecze eliminacji. Liga mistrzów oraz puchar Europy, to turnieje, które prowadzą kwalifikacje dla ekip właśnie w czasie wakacyjnego urlopu. Ta drużyna, która odpuści przygotowania i nie zbierze się na czas traci nie tylko prestiż, ale również możliwość zgarnięcia niezłej gotówki.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Casillas nie był pierwszy. Koniec pewnej epoki

bramkarz
źródło: https://www.pinterest.com/pin/84512930480375220/

Informacja o odejściu Ikera Casillasa z Realu Madryt obiegła cały świat. Film, w którym gwiazdor mówi o przenosinach do innego klubu jest jednym z najchętniej oglądanych w ostatnich dniach. To smutny moment dla tego piłkarza, który nieraz zarzekał się, że chce skończyć sportową karierę właśnie w Realu. Nie tylko jego odejście było czymś zaskakującym dla świata futbolu. I nie tylko w piłce nożnej odbywają się tak wielkie pożegnania zawodników klubowych.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Wybory w FIFA i temat korupcji

piłka nożna
źródło: https://www.pinterest.com/pin/146367056613902537/

Są dwa główne czynniki wpływające na negatywy odbiór sportu zawodowego. To pieniądze (korupcja) oraz doping (sterydy anaboliczne). Oba problemy pojawiają się w dosłownie każdej dyscyplinie, w której są pieniądze. Są też dyscypliny, które opierają się na farmakologii. Jedną z nich jest podnoszenie ciężarów, które ma najwięcej wykluczeń zawodników. Tam naturalnych sportowców powinno nosić się na rękach. Obecnie mówi się o korupcji, która mocno nadszarpnęła organizację jaką jest FIFA.

Panu już dziękujemy

Głowa całej organizacji FIFA Sepp Blatter, to według wielu ludzi główna przyczyna korupcji w największej organizacji piłkarskiej świata. Mnóstwo uchybień i problemy z ustawianymi meczami na niemal każdym szczeblu rozgrywek. Dopóki nie znajdą się dowody, dopóty kibice będą patrzeć na wszystko posępnie. Ciekawe co na to bukmacherzy oraz osoby regularnie obstawiające mecze? Ja jako kibic i amator sportu uważam, że korupcja jest tą najgorszą rzeczą psującą wizerunek sportu. Wybory nowego szefa FIFy już niedługo. Drugim z kandydatów, który liczy się w tym głosowaniu jest książę pochodzący z Jordanii. Niestety okazuje się, że jest już po wszystkim. Główny konkurent Blattera wycofał się i ostatecznie oddał władzę po raz piąty tej samej osobie. Tylko ślepy nie zauważyłby tutaj nieścisłości i podejrzeń. Trzeba czekać na wyniki śledztwa.

Ślady korupcji na samym szczycie

piłka nożna
źródło: https://www.pinterest.com/pin/417216352956744342/

O tym, że płacenie za przegraną jest złe wie nawet dziecko. Odbiera, to chęć do treningu, rozwoju, gry i rywalizacji. Nie osobom, które sport mają gdzieś a pieniądze są dla nich najwyższym dobrem.

W ostatnich kilku latach pojawiło się kilka przesłanek dotyczących ustawianych meczów na najwyższym stopniu rozgrywek piłkarskich FIFA. Na początku ostatni mecz na szczycie „puchar UEFA” liga europejska. Drużyna z Ukrainy kontra zespół z Hiszpanii z Polakiem w składzie. Bardzo wyrównany mecz zakończony wynikiem 3:2. A to wszystko w Polsce na stadionie narodowym w Warszawie. Wygrywają Hiszpanie i zaczynają się problemy. Oskarżenia o ustawianie wyniku. Nie do końca je rozumiem ponieważ po piłkarzach z Ukrainy było widać wolę walki i gorycz porażki. Tak nie zachowuje się przekupiona drużyna. Wiele oskarżeń kierowanych jest w stronę ligi mistrzów, pucharu konfederacji a nawet mistrzostw świata, które zaskakiwały na każdym turnieju. Kto na tym zyskiwał? Mówią, że FIFA ponieważ, to organizacja, dla której pieniądze są wszystkim. Spokojnie są tam też honorowi ludzie. Ale biorąc pod uwagę jak potężna jest to organizacja trudno spać spokojnie wszystkim sportowym analitykom i bukmacherom, których robi się w balona.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Łączy nas piłka i Polska na czele

http://www.pinterest.com/pin/352617845797179239/
http://www.pinterest.com/pin/352617845797179239/

Coraz lepiej dzieje się w polskim futbolu. Nie możemy mówić jeszcze o sukcesach bo kilka wygranych meczów w grupie eliminacyjnej to nie sukces. To obowiązek dobrej drużyny, na którą liczy kilkanaście milionów rodaków na całym świecie. Liczą na nich osoby młode i starsze, fani oraz osoby nieprzesadnie zaangażowane jeśli chodzi o piłkę kopaną. Wygrana z Niemcami była szokiem dla wielu, ale każdy kibic chce czuć się właśnie tak jak tamtego dnia. Zwłaszcza gdy drużyna ogrywa obecnych mistrzów świata.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]