Orlik w Miasteczku Wilanów

Otwarty dwa lata temu przy ulicy św. Urszuli Ledóchowskiej orlik, cieszy się wśród mieszkańców Miasteczka Wilanów niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – na terenie wciąż rozwijającego się osiedla niewiele jest miejsc, w których osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą zrelaksować się przy rundce kosza czy rozgrywce amatorskiego meczu z kolegami.

dzieci na boisku
źródło: Pinterest

Wilanowski orlik, podobnie jak inne tego typu kompleksy sportowo-rekreacyjne, składa się z boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą, wielofunkcyjnego boiska do siatkówki i koszykówki oraz z otwartej siłowni na świeżym powietrzu, na której można rozgrzać się przed meczem. Obiekt wyposażony jest też w zaplecze z szatnią żeńską i męską z prysznicami, z pomieszczeniem dla trenera i magazynem sprzętu sportowego.

Obok, dla młodszych dzieci, wybudowano wyłożony miękką elastyczną nawierzchnią ogródek jordanowski z huśtawkami, drabinkami, piaskownicą i torami przeszkód, otoczony licznymi ławeczkami dla opiekunów. Dużym udogodnieniem dla rodziców przychodzących na plac zabaw ze swoimi pociechami jest dostęp do bezprzewodowego internetu, z którego można korzystać na terenie całego obiektu.

Orlik jest ogrodzony, monitorowany i dobrze oświetlony mocnymi reflektorami osadzonymi na wysokich słupach, dlatego starsze dzieci i młodzież (dorośli także) mogą bez obaw kopać piłkę albo rozciągać się po treningu nawet późnym wieczorem – obiekt otwarty jest codziennie do 22.

Wstęp na orlik jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.