Otwarty dwa lata temu przy ulicy św. Urszuli Ledóchowskiej orlik, cieszy się wśród mieszkańców Miasteczka Wilanów niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – na terenie wciąż rozwijającego się osiedla niewiele jest miejsc, w których osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą zrelaksować się przy rundce kosza czy rozgrywce amatorskiego meczu z kolegami.

dzieci na boisku
źródło: Pinterest

Wilanowski orlik, podobnie jak inne tego typu kompleksy sportowo-rekreacyjne, składa się z boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą, wielofunkcyjnego boiska do siatkówki i koszykówki oraz z otwartej siłowni na świeżym powietrzu, na której można rozgrzać się przed meczem. Obiekt wyposażony jest też w zaplecze z szatnią żeńską i męską z prysznicami, z pomieszczeniem dla trenera i magazynem sprzętu sportowego.

Obok, dla młodszych dzieci, wybudowano wyłożony miękką elastyczną nawierzchnią ogródek jordanowski z huśtawkami, drabinkami, piaskownicą i torami przeszkód, otoczony licznymi ławeczkami dla opiekunów. Dużym udogodnieniem dla rodziców przychodzących na plac zabaw ze swoimi pociechami jest dostęp do bezprzewodowego internetu, z którego można korzystać na terenie całego obiektu.

Orlik jest ogrodzony, monitorowany i dobrze oświetlony mocnymi reflektorami osadzonymi na wysokich słupach, dlatego starsze dzieci i młodzież (dorośli także) mogą bez obaw kopać piłkę albo rozciągać się po treningu nawet późnym wieczorem – obiekt otwarty jest codziennie do 22.

Wstęp na orlik jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.