Jakie są przeciwwskazania dla pływania na basenie?

zawodniczka
źródło: https://pixabay.com/pl/p%C5%82ywak-szkolenie-lane-konkurencji-659907/

Pływanie to idealna aktywność fizyczna dla zdrowia mięśni, stawów i układu kostnego. Są jednak rzeczy, które w pływaniu stanowią dla niektórych problem. Problem zdrowotny i psychologiczny. Człowiek nie urodził się pod wodą by traktował ją jak swój drugi dom. Nawet nasza genetyka o tym świadczy pokazując, że zbyt długie spędzanie czasu na basenach może mieć niemiłe skutki dla ciała. Widać to po zawodowych pływakach i amatorach, którzy trenują niemal jak zawodowcy.

Skóra, chlor i dziecko na basenie

Najpowszechniejszym problemem zdrowotnym pływaków jest zapalenia ucha zewnętrznego. To poważny stan, który wiąże się z długim i częstym przebywaniem w wodzie. To powoduje nagromadzenie się wody w uchu gdzie bardzo szybko zaczynają mnożyć się bakterie doprowadzające do stanu zapalnego. Objawów tej przypadłości jest bardzo dużo. Najprościej jest wywnioskować je z wszelkich czynników powodujących dyskomfort w środku naszego ucha.

basen
źródło: https://pixabay.com/pl/sport-p%C5%82ywanie-motylek-woda-370569/

Dermatolodzy przestrzegają przed zbyt częstym przebywaniem w chlorowanej wodzie i nadmiernymi kąpielami. Ludzka flora bakteryjna występuje także na skórze. Najprościej przekonać się o jej wartości mogą młodzi rodzice. Maluchy często mają bardzo suchą skórę, która jest jak magnes na kolejne dermatologiczne przypadłości takie jak AZS, czy nawet łuszczycę. Częste kąpiele i chodzenie na baseny, to żadne rozwiązanie. Na dobrą sprawę mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. W przypadku suchej skóry u dzieci należy stosować preparaty natłuszczające takie jak naturalne olejki i balsamy zatwierdzone przez specjalistów. W przypadku osób dorosłych efekt przesuszenia może być spowodowany częstymi prysznicami, genetyką lub właśnie basenem. Kwestia grzybicy i alergenów w chlorowanej wodzie to inna para kaloszy. Gdyby każdy kto chodzi popływać miał grzybicę lub był uczulony na chlorowaną wodę większość basenów byłaby zamkniętych lub w ogóle by nie powstała. Większym zagrożeniem może okazać się woda z nieprzebadanych jezior pełnych wakacyjnych turystów.

Rozsądne pływanie dla zdrowia

woman-801806_640

Jestem wielkim fanem wpływu wody na zdrowie i regenerację ciała. Basen jest jakby połączeniem księżycowej grawitacji, która sprawia, że jesteśmy lżejsi a jednocześnie wymusza na nas opór. Ruchy stawów i mięśni pod wodą są całkowicie zabezpieczone. Nie ma tam mowy o kontuzjach. Każdy sportowiec, który zazna pływania zobaczy jak zyska na tym regeneracja jego ciała. Najlepszym sposobem na regenerację po treningowa mięśni i stawów jest właśnie aktywny wypoczynek. Basen, to najlepszy z wyborów ponieważ redukuje obciążenia treningowe i jest całkowicie bezpieczny. Oczywiście musicie umieć pływać. Ale tego można nauczyć się całkiem szybko pod okiem instruktora.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Termy Mszczonów

Jeżeli mieszkasz w stolicy, a wzorem Starożytnych Rzymian chciałbyś oddać się kąpieli w basenach termalnych, musisz być gotów na podróż za miasto. Niedaleko, bo zaledwie 50 kilometrów od metropolii znajdują się Termy Mszczonów, baseny zasilane wodą termalną o temperaturze powierzchniowej 42,5°C.

Żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej starzejącym się i chorowitym. Żeby zwalczyć negatywne skutki stresu i zmniejszyć napięcie związane z życiem w dużym mieście, warto zafundować sobie chwilę odprężenia. Dobrym sposobem na relaks jest skorzystanie z oferty basenów termalnych, które są znane ze swoich właściwości uzdrowiskowych i relaksacyjnych.

Termy Mszczonów
Fot. z oficjalnej strony

Kompleks termalny w Mszczonowie składa się z następujących basenów:

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

AQUAPARK WESOLANDIA

W warszawskiej Wesołej znajduję się jeden z nielicznych w stolicy aquaparków. Ze względu na swoje położenie nazwano go po prostu Wesolandią.  Wesolandia to park wodny, w którym możemy skorzystać z basenu, dać ponieść się rwącej rzece albo oddać relaksacyjnemu masażowi na wodno-powietrznych leżankach.

Aquapark Wesolandia
Aquapark Wesolandia

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Ośrodek Inflancka

Ośrodek Inflancka to zespół obiektów sportowych zlokalizowanych w Warszawie przy ulicy Inflanckiej 8. W skład ośrodka sportowego wchodzą: basen kryty i odkryty, siłownia, sauna, łaźnia i salon masażu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Atrakcje na Warszawiance

Wodny park Warszawianka jest jednym z ciekawszych propozycji jeśli chodzi o wciąż dość ubogą ofertę stołecznych Aquaparków. Położony w centralnej części Mokotowa kompleks basenów i obiektów sportowych oferuje odwiedzającym dogodną infrastrukturę i mnóstwo interesujących sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]