Modna bielizna termiczna nie tylko zimą

bielizna termiczna
http://www.pinterest.com/pin/397513104583153611/

Niewiele jest współczesnych gadżetów sportowych, które byłyby uniwersalne dla każdej dyscypliny. Jedną z takich rzeczy na pewno jest odzież termoaktywna, która może być stosowana w niemal każdej dyscyplinie sportu. Zadaniem tych elastycznych koszulek i spodni jest regulacja temperatury ciała, odprowadzanie potu oraz wiele innych rzeczy, o którym wspomnę później. Popularność tej bielizny sprawiła, że na rynku pojawiła się duża konkurencja. Początkowo sama koszulka z długim rękawem potrafiła kosztować ponad 100 złotych, teraz ceny spadły niemalże o połowę. Ale pewnie zastanawia was – czy nie wpłynęło to na jakość?

Narty, bieganie a nawet nordic walking

Uniwersalność bielizny termicznej dała jej tak wielką popularność. Każdy sportowiec może zyskać dzięki niej kilka ważnych cech. Pierwszą jest poprawa zdrowia, ponieważ materiał termiczny odprowadza pot i chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem. Dobrze dobrana bielizna musi przylegać do ciała ściśle. Uzyskując to otrzymujemy kolejną cechę prozdrowotną czyli ochronę przed kontuzjami. Nie jest to ochrona idealna, ale zapobiega naciągnięciom mięśni i przeciążeniom, jednak trzeba tutaj sporo zdrowego rozsądku i wyczucia by nie przesadzić. Wszystko jedno czy trenujesz na siłowni, jeździsz na rowerze, biegasz czy może chodzisz z kijkami po górach. Bielizna termiczna jest także dla Ciebie. Cena jaką trzeba zapłacić jest trudna do ustalenia jednoznacznie. Profesjonalni sportowcy powinni wybierać modele z najwyższej półki droższe od standardowych. Amatorom sportu wystarczą takie za 50-100 złotych a czasem nawet tańsze. Skarpetki oraz podkoszulki bez rękawów z materiału coolmax i innych tworzyw termicznych kosztują zazwyczaj 15-30 złotych.

Wakacyjna bielizna HOT chroni skórę

coolmax bielizna dla sportowców
http://www.pinterest.com/pin/454300681133923628/

Termoaktywne właściwości bielizny sportowej mogą dzielić się na dwa różne typy. Większość jest uniwersalna i może być stosowana latem i zimą. Są jednak model specjalnie na lato, których zadaniem jest skuteczne odprowadzanie potu, ochrona przed promieniami UV oraz ochrona skóry. Nowoczesna bielizna posiada tak zwaną srebrną nitkę bądź cząsteczki srebra, których zadaniem jest uniemożliwienie bakteriom i grzybom rozwój na skórze. Podczas uprawiania sportu bardzo często dochodzi do podrażnień bądź zmian skórnych spowodowanych samym wysiłkiem i kontaktem z nieprzyjaznym materiałem. Tkaniny termiczne są w dużym stopniu hipoalergiczne. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki, ale w większości przypadków zmiana bawełnianej koszulki na termiczną daje większy komfort uprawiania sportu i zachowanie zdrowia skóry.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.