Owoce – dlaczego warto jeść je na śniadanie?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Nie dość, że nie wolno go pomijać, to na dodatek należy zaplanować go w taki sposób, aby dostarczył niezbędnych witamin i energii do działania. Doskonałą propozycją śniadaniową są owoce, najlepiej zjadane w towarzystwie jogurtu naturalnego lub w postaci koktajlu.

Owoce stanowią istotny element codziennej diety. Są nie tylko smaczne, ale i szalenie zdrowe. Zawierają składniki odżywcze niezbędne do sprawnego funkcjonowania organizmu. I co najważniejsze, posiadają naprawdę niewiele kalorii. Dlaczego warto rozpocząć dzień od solidnej porcji owoców?

Po pierwsze – źródło energii

Owoce są bogatym źródłem błonnika pokarmowego i węglowodanów. Zarówno jeden, jak i drugi składnik dodaje energii niezbędnej do efektywnego rozpoczęcia dnia. Jedzmy więc jabłka, kiwi, banany, borówki, maliny i cieszmy się energią przez cały dzień!

Po drugie – wspomagają trawienie

Owoce słyną z właściwości oczyszczających organizm. Jedzenie ich z samego rana, tuż po przebudzeniu się pomaga pozbyć się toksyn nagromadzonych przez całą noc.

Po trzecie – redukują stres

Dzięki zawartości witaminy C, owoce redukują stres i zmniejszają napięcie. Zjadane na śniadanie zadbają o doskonałą kondycję psychiczną i fizyczną.

Po czwarte – poprawiają samopoczucie

Dzięki zawartości glukozy, owoce dodają energii, która poprawia koncentrację, zmniejsza ciśnienie krwi i poprawia samopoczucie. Solidna dawka witamin z samego rana sprawi, że na wszystko spojrzymy przez różowe okulary.

Po piąte – zdrowe cukry

Dietetycy biją na alarm i zamiast niezdrowych cukierków czy batonów radzą jeść owoce, które zaspokoją ochotę na słodkie co nie co, a do tego nie przyczynią się do powstania otyłości. Owoce w przeciwieństwie do słodyczy, dostarczają nam zdrowych cukrów, dzięki którym czujemy się pełni energii i mamy w sobie dużo chęci do działania.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.