Jakich akcesoriów potrzebujesz by zacząć ćwiczyć jogę?

Niektórzy uważają, że używanie dużej ilości akcesoriów do jogi to profanacja i wypaczenie tego sportu i stylu życia. Staremu zaprawionemu w bojach joginowi z pewnością wystarczy kawałek trawy na polance. Jeżeli jednak stawiasz pierwsze kroki na zajęciach jogi w fitness klubie, zaopatrz się przynajmniej w podstawowe sprzęty matę, pasek, wałek i kostki.

joga

Source: bikiniflirt.com via Yoga on Pinterest

 

Najważniejsza jest mata. Bardzo odradzam takie sprzedawane w hipermarketach, nawet sportowych. Zazwyczaj bardzo się ślizgają i ćwiczenie na nich może być niebezpieczne. Polecam profesjonalne sklepy jogina, na przykład yogin.pl czy jogashop.pl. Tam jest gwarancja, że dostaniemy matę wykonaną z nietoksycznych materiałów oraz spełniającą wymogi sportu co do przyczepności do podłoża. Maty mają różną grubość i cenę, ale spokojnie, na początek wystarczy taka za około siedemdziesiąt – osiemdziesiąt złotych. Co ciekawe – wcale nie jest tak, że im grubsza tym lepsza. Joga ma w sobie to coś, co sprawia, że podłoga wcale nie wydaje się taka twarda. Jeżeli nie używamy dużej torby sportowej, warto zaopatrzyć się w pokrowiec na matę, gdyż w bagażniku samochodu czy w autobusie można ją zabrudzić lub uszkodzić.

Paski dla początkującego powinny mieć cztery, a nie trzy centymetry szerokości. Dopóki nie nabierzemy wprawy będą nierzadko poddawane ciężkim próbom. Kostki polecam drewniane. Te z korka są leciutkie, ale na poczeka lepiej, aby mieć solidne oparcie do niektórych ćwiczeń.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.