Jakich akcesoriów potrzebujesz by zacząć ćwiczyć jogę?

Niektórzy uważają, że używanie dużej ilości akcesoriów do jogi to profanacja i wypaczenie tego sportu i stylu życia. Staremu zaprawionemu w bojach joginowi z pewnością wystarczy kawałek trawy na polance. Jeżeli jednak stawiasz pierwsze kroki na zajęciach jogi w fitness klubie, zaopatrz się przynajmniej w podstawowe sprzęty matę, pasek, wałek i kostki.

joga

Source: bikiniflirt.com via Yoga on Pinterest

 

Najważniejsza jest mata. Bardzo odradzam takie sprzedawane w hipermarketach, nawet sportowych. Zazwyczaj bardzo się ślizgają i ćwiczenie na nich może być niebezpieczne. Polecam profesjonalne sklepy jogina, na przykład yogin.pl czy jogashop.pl. Tam jest gwarancja, że dostaniemy matę wykonaną z nietoksycznych materiałów oraz spełniającą wymogi sportu co do przyczepności do podłoża. Maty mają różną grubość i cenę, ale spokojnie, na początek wystarczy taka za około siedemdziesiąt – osiemdziesiąt złotych. Co ciekawe – wcale nie jest tak, że im grubsza tym lepsza. Joga ma w sobie to coś, co sprawia, że podłoga wcale nie wydaje się taka twarda. Jeżeli nie używamy dużej torby sportowej, warto zaopatrzyć się w pokrowiec na matę, gdyż w bagażniku samochodu czy w autobusie można ją zabrudzić lub uszkodzić.

Paski dla początkującego powinny mieć cztery, a nie trzy centymetry szerokości. Dopóki nie nabierzemy wprawy będą nierzadko poddawane ciężkim próbom. Kostki polecam drewniane. Te z korka są leciutkie, ale na poczeka lepiej, aby mieć solidne oparcie do niektórych ćwiczeń.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.