Adamek kontra Szpilka. Jak to jest z tym „wielkim” boksem?

walka Adamek - Szpilka
źródło: pinterest

Nie ma drugich tak cwanych sportowców jak bokserzy oraz ich menadżerowie. Są to osoby, które początkowo walczyły z honorem i pasją by po pewnym czasie robić to głównie dla dobrego zarobki. Czy gdybyście mieli możliwość walki za 100 tysięcy złotych odmówilibyście? Współcześni bokserzy nawet polscy odmawiają walczyć nawet za 2-3 razy większe pieniądze. Światowej słaby pięściarze nie walczą za mniej niż pół miliona i to z mało znanymi zawodnikami. Ale o tym powiem nieco później. Tomasz Adamek człowiek, który był naprawdę kimś jeśli chodzi o boks. Jednak walka z Kliczkiem pokazała, że do braci mu jeszcze daleko. Artur zaś jest bardzo charyzmatyczny ale większość jego siły bierze się z braku strachu. Gdybyście siedzieli w więzieniu z wieloma oszołomami również nie nie mielibyście strachu przed walką na rynku według zasad.

Doświadczenie Adamka czy brak strachu Szpilki?

Adamek-Szpilka
źródło: pinterest

Pojedynek, który w dalszym ciągu jest negocjowany przez telewizję i menadżerów obu pięściarzy to wielkie wydarzenie. Jeżeli przegra Adamek ludzie uznają go za zero. To bardzo złe ponieważ jest to pięściarz z talentem i sukcesami. To, że nie udało mu się zdobyć laurów w wadze ciężkiej o niczym nie świadczy. Jeśli chodzi o Szpilkę to nie ma nic do stracenia. Jest gotów walczyć nawet za proponowane 300 tysięcy złotych z pocałowaniem ręki byle by tylko obić mistrza. Niestety droga Adamka, którą aktualnie podąża czyli polityka może sprowadzić go na samo dno zaufania u ludzi.

Gdyby nie doszło do walki Szpilki z Adamkiem mamy jeszcze Mariusza Wacha. Wielki kolos, któremu także Kliczko nie szczędził razów na twarz i korpus. Jest to bokser dominujący warunkami fizycznymi ale bez super szybkości i techniki. Moim zdaniem walka któregokolwiek zawodnika z Wachem to mega rozczarowanie. Ale nie zapominajmy, że Mariusz przegrał tylko jedną walkę, więc nie jest to byle worek treningowy.

Oni wiedzą ile wyciągnąć za walkę wieczoru

Najlepiej opłacany sportowiec świata a tym samym bokser to Floyd Mayweather Jr, który walczył prawie z każdym najlepszym pięściarzem z wagi lekkiej, półśredniej i średniej. Co prawda brakuje kilku znamienitych nazwisk ale nie czepiajmy się szczegółów. Na walce zarabia tyle co wielu polskich sportowców przez całą karierę razem z emeryturą. Zaraz po nim jest jeden z braci Kliczko Władimir. Wcale nie gorsze pieniądze wyciągnął za walki Pacman czyli Many Pacquiao, który aktualnie nie występuje na ringach dosyć często. Gdyby spojrzeć na zarobki tych sportowców faktycznie Adamek nie liczy sobie dużo za walkę. Ale dla normalnego człowieka o przeciętnych potrzebach 300 tysięcy to suma dająca spokój finansowy na kilka dobrych lat.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.