Otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Puszczykowie

W Polsce powstał nowy obiekt lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, który ma wspomóc rozwój młodych sportowców. Dzisiaj miało miejsce uroczyste otwarcie stadionu w Puszczykowie, którego budowę sfinansowano ze środków powiatu poznańskiego oraz Ministerstwa Sportu.

Stadion lekkoatletyczny w Puszczykowie
Źródło Powiat Poznański

Budowę stadionu rozpoczęto w 2012 roku,  a inwestycja pochłonęła 3,7 miliona złotych. Obiekt ma czterotorową bieżnię o długości 300 metrów z sześciotorową bieżną prostą o dystansach 100 i 110 metrów, a także dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie do skoku o tyczce, rzutnie do kuli, młota i dysku oraz dwie do rzutu oszczepem. Wewnątrz bieżni znajduje się boisko trawiaste do gry w piłkę nożną. Stadion jest kameralny, a boisko i niebieską bieżnię otaczają niewielkie trybuny dla 124 osób.

Chociaż wybudowana go w niecały rok, to pomysł jego powstania zrodził się dziewięć lat temu. Wspólny sukces jest owocem współpracy Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie z lokalnymi władzami. Stadion ma posłużyć nie tylko uczniom szkoły, ale stać się kuźnią talentów Królowej Sportu.

W Puszczykowie istnieje obecnie klub lekkoatletyczny Juvenia, którego najsłynniejszą wychowanką jest skoczkini Anna Jagaciak. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że do Pani Anny dołączą w krótce nowe gwiazdy puszczykowskiej lekkoatletyki.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.