Otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Puszczykowie

W Polsce powstał nowy obiekt lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, który ma wspomóc rozwój młodych sportowców. Dzisiaj miało miejsce uroczyste otwarcie stadionu w Puszczykowie, którego budowę sfinansowano ze środków powiatu poznańskiego oraz Ministerstwa Sportu.

Stadion lekkoatletyczny w Puszczykowie
Źródło Powiat Poznański

Budowę stadionu rozpoczęto w 2012 roku,  a inwestycja pochłonęła 3,7 miliona złotych. Obiekt ma czterotorową bieżnię o długości 300 metrów z sześciotorową bieżną prostą o dystansach 100 i 110 metrów, a także dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie do skoku o tyczce, rzutnie do kuli, młota i dysku oraz dwie do rzutu oszczepem. Wewnątrz bieżni znajduje się boisko trawiaste do gry w piłkę nożną. Stadion jest kameralny, a boisko i niebieską bieżnię otaczają niewielkie trybuny dla 124 osób.

Chociaż wybudowana go w niecały rok, to pomysł jego powstania zrodził się dziewięć lat temu. Wspólny sukces jest owocem współpracy Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie z lokalnymi władzami. Stadion ma posłużyć nie tylko uczniom szkoły, ale stać się kuźnią talentów Królowej Sportu.

W Puszczykowie istnieje obecnie klub lekkoatletyczny Juvenia, którego najsłynniejszą wychowanką jest skoczkini Anna Jagaciak. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że do Pani Anny dołączą w krótce nowe gwiazdy puszczykowskiej lekkoatletyki.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.