Gdzie w Warszawie można jeździć na rolkach?

Z jazdą na rolkach jest tak samo, jak z bieganiem – można to robić niezależnie od pory dnia i nocy (jak ktoś lubi), a  także niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Prawdziwym pasjonatom rolek nie przeszkadza ani deszcz, ani palące słońce. W Warszawie jest wiele miejsc doskonale przystosowanych do jazdy na rolkach. Najbardziej znane są Pola Mokotowskie i Park Szczęśliwicki. A co jeśli te dwa miejsca zdążyły rolkarzom się znudzić?

kobieta na rolkach

 

Na pewno wartym polecenia miejscem jest Park Sowińskiego, a także Park Praski. Zazwyczaj przychodzi tu mało ludzi, przez co jest więcej miejsca do swobodnej jazdy. Poza tym, w parkach tych znajdują się szerokie aleje wyłożone asfaltem, które zwiększają komfort jazdy.

Osobom mieszkającym w Centrum, poleca się duży i przestronny Ogród Saski. Na rolkach pojeździć można także Traktem Królewskim oraz trasą wzdłuż Dolinki Służewieckiej, która zbiera coraz to więcej pozytywnych recenzji. Bardzo przyjemna jest także ścieżka na Zawadach w Powsinie (Wał Zawadowski).

Bardzo ciekawą trasą (długą i różnorodną) jest ta z Ursynowa na Kępę Potocką – szczególnie polecana osobom zaprawionym w bojach, gdyż momentami wymaga ona naprawdę dużego wysiłku.

 

 

 

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.