Gdzie w Warszawie można jeździć na rolkach?

Z jazdą na rolkach jest tak samo, jak z bieganiem – można to robić niezależnie od pory dnia i nocy (jak ktoś lubi), a  także niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Prawdziwym pasjonatom rolek nie przeszkadza ani deszcz, ani palące słońce. W Warszawie jest wiele miejsc doskonale przystosowanych do jazdy na rolkach. Najbardziej znane są Pola Mokotowskie i Park Szczęśliwicki. A co jeśli te dwa miejsca zdążyły rolkarzom się znudzić?

kobieta na rolkach

 

Na pewno wartym polecenia miejscem jest Park Sowińskiego, a także Park Praski. Zazwyczaj przychodzi tu mało ludzi, przez co jest więcej miejsca do swobodnej jazdy. Poza tym, w parkach tych znajdują się szerokie aleje wyłożone asfaltem, które zwiększają komfort jazdy.

Osobom mieszkającym w Centrum, poleca się duży i przestronny Ogród Saski. Na rolkach pojeździć można także Traktem Królewskim oraz trasą wzdłuż Dolinki Służewieckiej, która zbiera coraz to więcej pozytywnych recenzji. Bardzo przyjemna jest także ścieżka na Zawadach w Powsinie (Wał Zawadowski).

Bardzo ciekawą trasą (długą i różnorodną) jest ta z Ursynowa na Kępę Potocką – szczególnie polecana osobom zaprawionym w bojach, gdyż momentami wymaga ona naprawdę dużego wysiłku.

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.