piłka nożna
źródło: https://www.pinterest.com/pin/146367056613902537/

Są dwa główne czynniki wpływające na negatywy odbiór sportu zawodowego. To pieniądze (korupcja) oraz doping (sterydy anaboliczne). Oba problemy pojawiają się w dosłownie każdej dyscyplinie, w której są pieniądze. Są też dyscypliny, które opierają się na farmakologii. Jedną z nich jest podnoszenie ciężarów, które ma najwięcej wykluczeń zawodników. Tam naturalnych sportowców powinno nosić się na rękach. Obecnie mówi się o korupcji, która mocno nadszarpnęła organizację jaką jest FIFA.

Panu już dziękujemy

Głowa całej organizacji FIFA Sepp Blatter, to według wielu ludzi główna przyczyna korupcji w największej organizacji piłkarskiej świata. Mnóstwo uchybień i problemy z ustawianymi meczami na niemal każdym szczeblu rozgrywek. Dopóki nie znajdą się dowody, dopóty kibice będą patrzeć na wszystko posępnie. Ciekawe co na to bukmacherzy oraz osoby regularnie obstawiające mecze? Ja jako kibic i amator sportu uważam, że korupcja jest tą najgorszą rzeczą psującą wizerunek sportu. Wybory nowego szefa FIFy już niedługo. Drugim z kandydatów, który liczy się w tym głosowaniu jest książę pochodzący z Jordanii. Niestety okazuje się, że jest już po wszystkim. Główny konkurent Blattera wycofał się i ostatecznie oddał władzę po raz piąty tej samej osobie. Tylko ślepy nie zauważyłby tutaj nieścisłości i podejrzeń. Trzeba czekać na wyniki śledztwa.

Ślady korupcji na samym szczycie

piłka nożna
źródło: https://www.pinterest.com/pin/417216352956744342/

O tym, że płacenie za przegraną jest złe wie nawet dziecko. Odbiera, to chęć do treningu, rozwoju, gry i rywalizacji. Nie osobom, które sport mają gdzieś a pieniądze są dla nich najwyższym dobrem.

W ostatnich kilku latach pojawiło się kilka przesłanek dotyczących ustawianych meczów na najwyższym stopniu rozgrywek piłkarskich FIFA. Na początku ostatni mecz na szczycie „puchar UEFA” liga europejska. Drużyna z Ukrainy kontra zespół z Hiszpanii z Polakiem w składzie. Bardzo wyrównany mecz zakończony wynikiem 3:2. A to wszystko w Polsce na stadionie narodowym w Warszawie. Wygrywają Hiszpanie i zaczynają się problemy. Oskarżenia o ustawianie wyniku. Nie do końca je rozumiem ponieważ po piłkarzach z Ukrainy było widać wolę walki i gorycz porażki. Tak nie zachowuje się przekupiona drużyna. Wiele oskarżeń kierowanych jest w stronę ligi mistrzów, pucharu konfederacji a nawet mistrzostw świata, które zaskakiwały na każdym turnieju. Kto na tym zyskiwał? Mówią, że FIFA ponieważ, to organizacja, dla której pieniądze są wszystkim. Spokojnie są tam też honorowi ludzie. Ale biorąc pod uwagę jak potężna jest to organizacja trudno spać spokojnie wszystkim sportowym analitykom i bukmacherom, których robi się w balona.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.