Czy wielki sportowiec może być wielkim trenerem?

Temat tego artykuły podrzuciło samo życie. Wybór Zinedine Zidane na trenera Realu Madryt nie był zaskoczeniem dla fanów drużyny królewskich. Francuz tak długo pracował i był wokół drużyny Realu, że postanowił budować swoją nową drogę kariery niczym biurowy chłopiec od kawy zostający ostatecznie prezesem firmy. Zidane miał tą przewagę, że swoje w życiu zrobił. Jako wybitny piłkarz zdobył wszystko co mógł ale jak widać ciągle chce podnosić poprzeczkę i trwać w sporcie.

Wybitny trener piłkarz – nie ma ich wielu

trener
źródło: https://pixabay.com/pl/

To może być krzywdzące, ale jest co najwyżej trzech naprawdę dobrych trenerów, którzy wcześniej byli piłkarzami klasy światowej. Jednym z nich jest były trener reprezentacji Niemiec Jurgen Klinsmann, który teraz prowadzi USA. On zarówno gdy był piłkarzem brylował na boisku. Gdy prowadził Niemców podczas Euro i Mundialu nie poszło mu może najlepiej. Ale z reprezentacją USA potrafi wiele zrobić. Obecnie Stany Zjednoczone mają najlepszy skład tej generacji. Drugim trenerem może być Didier Dechamps. To kierunek, w którym powinien pójść Zidane. Ten Francuz kapitan reprezentacji Francji z lat 98-2000 pokazuje, że w narodowej lidze radzi sobie świetnie. Obecnie ma na koncie mistrzostwo kraju, 2 puchary ligi i spore perspektywy przed sobą.

Zaufanie, szacunek i sprawa Polska

boisko
źródło: https://pixabay.com/pl/

Czytałem biografię różnych sportowców. Niemal każda podkreślała rolę trenera w ich rozwoju oraz sukcesach w sporcie drużynowym. Szacunek oraz zaufanie są niezwykle istotne by drużyna mogła cieszyć się z kolejnych zwycięstw. Trener, który jest przez piłkarzy nielubiany i uważa się go za słabego jest tylko gwoździem do trumny. Zidane jest szanowany jako piłkarz. Jako trener ma mizerne doświadczenie. Dlatego ważne jest by budował swoje zaufanie poprzez dobre decyzje i pewność siebie. Pamiętam jak było z Adamem Nawałką. Początkowo uważano go za mizerny wybór na trenera reprezentacji. Odniósł sukcesy z krajową drużyną mimo iż nie miał w niej gwiazd i przepłaconych zawodników. Zrobił, to dobrze przemyślaną grą i wyborami. Piłkarze zaczęli go szanować. Tak samo musi zadziałać Real. Wygrywać, ufać Zidanowi i robić to co do nich należy. Im więcej dyskusji i kłótni tym później gorzej wygląda gra na boisku.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.