Piłkarskie transfery i siatkarskie emocje

kibic
źródło: https://pixabay.com/pl/cz%C5%82owiek-wentylator-osoby-pi%C5%82karz-290186/

Wakacje wcale nie są odpoczynkiem od emocji sportowych. Zarówno piłkarze jak i siatkarze rywalizują w prestiżowych turniejach bądź eliminacjach, które zapewnią im później udział w kolejnych zawodach. “Sezon ogórkowy” jeśli chodzi o ligi zawodowe uzupełniają występy reprezentacyjne i wcześniej wspomniane mecze eliminacji. Liga mistrzów oraz puchar Europy, to turnieje, które prowadzą kwalifikacje dla ekip właśnie w czasie wakacyjnego urlopu. Ta drużyna, która odpuści przygotowania i nie zbierze się na czas traci nie tylko prestiż, ale również możliwość zgarnięcia niezłej gotówki.

Kto zmienił klub a kto się zastanawia?

piłkarz
źródło: https://www.pinterest.com/pin/425660602250793429/

Prawdziwe bomby transferowe jeszcze przed nami. Największy transfer jak do tej pory wiąże się z sentymentalnym pożegnaniem jednego z najlepszych bramkarzy świata. Iker Casillas skończył swoją długą przygodę w Realu Madryt ze łzami w oczach. Przejście do FC Porto jest ostatnią deską utrzymującą go na pokładzie statku wielkiej piłki nożnej. Bogaty angielski klub ManU kupiło Bastiana Schweinsteigera grającego wcześniej u mistrzów Niemiec. Bardzo prawdopodobne jest także odejście Ramosa z Realu właśnie do tego samego klubu. Jak zwykle chodzi o pieniądze, których Ramos zażądał więcej. To sumy na poziomie Ronaldo, który nie płacze tak bardzo o zarobki. Dla niego liczą się sukcesy. Z ważniejszych transferów trzeba podkreślić przeniesienie tymczasowe Falcao do Chelsea Londyn i odejście Van Persiego do Stambułu. Wszyscy dobrze wiemy po co się tam przeniósł. I względy sportowe nie mają żadnego znaczenia.

Liga światowa, czy liga Polska?

siatkarz
źródło: https://www.pinterest.com/pin/311029917993339217/

Polscy kibice nieco innej odmiany piłki również nie powinni się nudzić. Nasi siatkarze są już w półfinale tej imprezy. Bardzo szybko idzie im wygrywanie lub też zbieranie punktów pozwalających na kolejne występy w fazach medalowych. Gdyby wygrali półfinał byłby, to drugi finał tej ligi dla naszych zawodników w ciągu 3 lat. Ostatnio w roku 2012 nasi siatkarze zagrali w finale i wygrali go z amerykanami. Cieszy mnie powrót do głównego składu Bartosza Kurka. Trochę szkoda Zbigniewa Bartmana i Ignaczaka, którzy nadawali reprezentacji bardzo pozytywny ton i tworzyli klimat, który mogliśmy oglądać również w sieci. Chodzi o odcinki programu „Igłą szyte” prowadzonego przez Krzysztofa Ignaczaka. Były to luźne filmy ze zgrupowań i turniejów wraz z kulisami pokazujące naszych siatkarzy z luźnej cywilnej strony.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.