W ostatnich latach Polacy udowadniają, że nie ma granic w pokazywaniu różnych dyscyplin sportu na żywo. Mecz siatkówki na piłkarskim stadionie narodowym czy auta monster track w halach sportowych. Jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. Zawody skoków narciarskich, które chciano zorganizować na stadionie narodowym w Warszawie, to moim zdaniem przegięcie. Dużo lepszym pomysłem jest zbliżająca się w Lublinie impreza „Sportival” rozpoczynająca sezon na deskę i narty w wersji freestyle.

na desce
źródło: https://pixabay.com/pl/

Rampa w środku miasta?

Właściwie, to nie do końca rampa. Oczywiście organizatorzy mogliby zwieźć tony śniegu i stworzyć lej, na którym podziwialibyśmy latających snowboardzistów, ale z tego zrezygnowano. Mamy za to tor do konkurencji zwanej jibbing. Poniżej zamieszczam film, do tego jak wygląda klasyczny, freestylowy jibbing zarówno amatorki jak i zawodowy. To coś w rodzaju jazdy po skateparku i wykonywaniu przeróżnych ewolucji. Zawodnicy z polski oraz za granicy będą brali udział w turnieju z nagrodami. A więc impreza będzie rozwijała się pod znakiem „contest” a nie jedynie pokazówki dla pikników. Przyjadą też fani z całej polski by obejrzeć swoich idoli. Mieszkańcy Lublina zobaczą widowisko na placu zamkowym gdzie odbywa się wiele koncertów i wydarzeń kulturalnych. Największa imprezą kulturalną był coroczny karnawał Sztukmistrzów. To kilkudniowa impreza, w której artyści żonglerki, klauni oraz wielu niesamowitych ludzi trenujących sztukę cyrkową pokazuje swoje umiejętności.

Dla najmłodszych i afterparty dla dorosłych

Lublin zadba o najmłodszych tworząc strefę juniora, która będzie opierała się na szkółce jazdy na desce oraz wielu innych atrakcjach. Dlatego rodzice z maluchami są szczególnie mile widziani. Zawodnicy oraz organizatorzy po skończonych zawodach mają zapewnione afterparty w domu kultury. Zapewne znajdą się jakieś wejściówki VIP dla zainteresowanych. Niemniej jednak nie liczyłbym na wiele miejsc. Zawody będą trwały jeden dzień. To dokładnie 5 grudnia, czyli sobota. Kto pamięta w zeszłym 2014 roku impreza odbywała się w niedziele również na lubelskim placu zamkowym. Jest to więc kolejna edycja jibbingu w stolicy lubelszczyzny.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.