Termy Mszczonów

Jeżeli mieszkasz w stolicy, a wzorem Starożytnych Rzymian chciałbyś oddać się kąpieli w basenach termalnych, musisz być gotów na podróż za miasto. Niedaleko, bo zaledwie 50 kilometrów od metropolii znajdują się Termy Mszczonów, baseny zasilane wodą termalną o temperaturze powierzchniowej 42,5°C.

Żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej starzejącym się i chorowitym. Żeby zwalczyć negatywne skutki stresu i zmniejszyć napięcie związane z życiem w dużym mieście, warto zafundować sobie chwilę odprężenia. Dobrym sposobem na relaks jest skorzystanie z oferty basenów termalnych, które są znane ze swoich właściwości uzdrowiskowych i relaksacyjnych.

Termy Mszczonów
Fot. z oficjalnej strony

Kompleks termalny w Mszczonowie składa się z następujących basenów:

Baseny termalne – całoroczne, z surową wodą geotermalną, o temperaturze 32-34°C, wewnętrzny i zewnętrzny, połączone korytarzem wodnym

Basen rekreacyjny – jest wypełniony uzdatnioną wodą geotermalną o temperaturze 30-32°C. Obiekt otwarty jest o kwietnia do października. Można w nim korzystać z takich atrakcji jak: sztuczna rzeka, masaże ścienne, masaże karku, gejzery powietrzne, ławeczki oraz z dwóch  zjeżdżalni o długości 12 oraz 60 metrów.

Basen sportowy – wymiary basenu to 25 x 12,5, jest wyposażony w 6 torów wodnych i słupków startowych. Temperatura wody w basenie sportowym wynosi 24-26°C, basen jest czynny jedynie w okresie letnim.

Basen dla dzieci – basen rekreacyjny dla najmłodszych, wyposażony w zjeżdżalnie oraz jeża wodnego. Powierzchnia basenu to 70m2, temperatura wody wynosi  w nim 28-30°C. Czynny jest tylko w okresie letnim.

Oprócz basenów mszczonowski kompleks termalny posiada także kort tenisowy, trawiastą plażę, boiska do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci, fontanny oraz sauny.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.