Jeżeli mieszkasz w stolicy, a wzorem Starożytnych Rzymian chciałbyś oddać się kąpieli w basenach termalnych, musisz być gotów na podróż za miasto. Niedaleko, bo zaledwie 50 kilometrów od metropolii znajdują się Termy Mszczonów, baseny zasilane wodą termalną o temperaturze powierzchniowej 42,5°C.

Żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej starzejącym się i chorowitym. Żeby zwalczyć negatywne skutki stresu i zmniejszyć napięcie związane z życiem w dużym mieście, warto zafundować sobie chwilę odprężenia. Dobrym sposobem na relaks jest skorzystanie z oferty basenów termalnych, które są znane ze swoich właściwości uzdrowiskowych i relaksacyjnych.

Termy Mszczonów
Fot. z oficjalnej strony

Kompleks termalny w Mszczonowie składa się z następujących basenów:

Baseny termalne – całoroczne, z surową wodą geotermalną, o temperaturze 32-34°C, wewnętrzny i zewnętrzny, połączone korytarzem wodnym

Basen rekreacyjny – jest wypełniony uzdatnioną wodą geotermalną o temperaturze 30-32°C. Obiekt otwarty jest o kwietnia do października. Można w nim korzystać z takich atrakcji jak: sztuczna rzeka, masaże ścienne, masaże karku, gejzery powietrzne, ławeczki oraz z dwóch  zjeżdżalni o długości 12 oraz 60 metrów.

Basen sportowy – wymiary basenu to 25 x 12,5, jest wyposażony w 6 torów wodnych i słupków startowych. Temperatura wody w basenie sportowym wynosi 24-26°C, basen jest czynny jedynie w okresie letnim.

Basen dla dzieci – basen rekreacyjny dla najmłodszych, wyposażony w zjeżdżalnie oraz jeża wodnego. Powierzchnia basenu to 70m2, temperatura wody wynosi  w nim 28-30°C. Czynny jest tylko w okresie letnim.

Oprócz basenów mszczonowski kompleks termalny posiada także kort tenisowy, trawiastą plażę, boiska do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci, fontanny oraz sauny.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.