Brazuca będzie w przyszłym sezonie oficjalną piłką Ekstraklasy

Od przyszłego sezonu mecze Ekstraklasy będą rozgrywane najnowszą piłką firmy Adidas – futbolówką Brazuca.  Umowa z producentem sprzętu sportowego została podpisana na dwa najbliższe sezony.

Brazuca
Źródło Pinterest

W ramach umowy z Adidasem przewidziane jest dostarczenie kilku tysięcy piłek, którymi będą rozgrywane mecze oraz prowadzenie wspólnych działań marketingowych, mających zwiększyć zainteresowanie Oficjalną Piłką Ekstraklasy. Brazuca zastąpi dotychczasowe piłki, które dostarczała Puma. Oprócz Ekstraklasy, najnowsze piłki Adidasa są także wykorzystywane przez UEFA, ligę niemiecką i francuską. Oficjalną piłkę mundialu w Brazylii będzie można kupić od 10 czerwca, dostępne będą dwie wersje – oficjalna piłka meczowa oraz jej replika.

Nazwa piłki została wyłoniona w plebiscycie publiczności, w którym wzięło udział ponad milion fanów futbolu. Brazuca jest potocznym określeniem oznaczającym „Brazylijczyka” lub „brazylijski sposób życia”. Kolory piłki i motywy wstążek zostały zainspirowane tradycyjnymi wielokolorowymi bransoletkami życzeń (fita do Senhor do Bonfim da Bahia)

Brazuca
Źródło Pinterest

Żeby storzyć piłkę doskonałą, Brazucę badano przez dwa i pół roku, a w badaniach uczestniczyło ponad 600 najlpeszych piłkarzy, z 30 drużyn oraz 10 krajów świata. Piłkę wykonano w identycznej technologi jak Tango 12 (piłka z Euro 2012), Cafusa (Puchar Konfederacji) oraz Oficjalna Piłka Meczowa Ligi Mistrzów. Futbolówka ma strukturę składającą się z sześciu identycznych paneli, dzięki czemu ma unikalna symetrię i dobrą przyczepność, co ułatwia jej prowadzenie, stabilność oraz poprawia aerodynamikę na boisku.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.