Polska lekkoatletyka mocna w Europie!

lekkoatletyka
źródło: pinterest

Lekkoatletyka królową wszystkich sportów w naszym kraju się gardzi. O ile komentatorzy telewizji polskiej podkreślają jej wagę, to ludzie nie rozumieją jak piękne są dyscypliny na otwartych stadionach lekkoatletycznych. Mimo iż mamy najlepszych kibiców na świecie, to ich ingerencja w pomoc dopingiem naszych biegaczy, młociarzy, dyskoboli czy kulomiotów jest bardzo mała. Ale dość o smutnym losie królowej sportu, czas na słowa otuchy z Mistrzostw Europy w Zurichu.

Nowy dzień, nowy medal

Tomasz Majewski
źródło: pinterest

Worek z medalami otworzył dla nas Tomasz Majewski, który swój występ na mistrzostwach mimo wszystko nie zaliczy do najlepszych. Zajął trzecie miejsce a planował przynajmniej srebro. Mimo wszystko jest to atleta z najwyższej półki czego nie można mu odmówić. Kolejny brąz zapewnił Robert Urbanek w rzucie dyskiem. Mimo iż wszyscy liczyli na Małachowskiego to nie on pokazał wolę walki i klasę. Trochę kiepsko, że Piotr Małachowski nie zdobył medalu po tak świetnym sezonie gdzie w diamentowej Lidze wygrywał niemal wszystko. Kolejne medale to świetny wynik Krystiana Zalewskiego w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Srebro wróży mu całkiem niezłą pozycję na świecie, ale nie zapominajmy kto na tym dystansie jest najmocniejszy. Ogromny sukces Kszczota i Kuciapskiego w biegu na 800 metrów. Ten pierwszy zdobywa złoto zaś drugi Polak srebro. Czapki z głów, chociaż pewne było, że na tym dystansie medale się pojawią w końcu Adam Kszczot wygrywa z europejskimi zawodnikami dosyć regularnie. Nasze panie Anita Włodarczyk oraz Joanna Fiodorow przypieczętowały dorobek medalowy w ciągu pierwszych dni zawodów. Złoto i brąz dla obu pań zasłużony.

Ciekawa kwestia dyskwalifikacji Francuskiego biegacza

Mistrzostwa w Zurich 2014
źródło: pinterest

Temat Legi Warszawa, która również została można powiedzieć zdyskwalifikowana już się wszystkim przejadł. Ciekawa jest za to kwestia biegacza z Francji, który mimo wygranej został usunięty z wyścigu a tym samym pozbawiony medalu. Dzięki temu polak zdobył srebro na dystansie 3000 metrów. Dyskwalifikacja związana była ze zdjęciem koszulki w trakcie wyścigu kilkanaście metrów przed metą. W ogóle dziwny zwyczaj zdejmowania koszulek po strzeleniu gola czy wygraniu czegoś stał się bardzo piętnowany. I powiem wam jedno, bardzo się z tego cieszę! Nie chodzi nawet o ducha sportowego. Jest to problem wielu natur. Chodzi zarówno o bezpieczeństwo, szacunek jak i przestrzeganie reguł. Nie po to sportowcy noszą drogie stroje by wciąż je zdejmować, nie szanować ich oraz niszczyć. Ludzie mogą być także oburzeni tym dziwnym trendem w pokazywaniu nagich torsów. Nie mam nic do tego gdy jadę na wakacje nad morze. Jednak widząc w telewizji piłkarzy czy innych sportowców, którzy się rozbierają mam dziwne odczucia. Chcą pewnie pokazać dorzeźbione ciała, które w większości wypadków wypadają mizernie przy ciężarowcach czy sprinterach.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.