Gdyby być poprawnym technologicznie trzeba by napisać „smartfon przyjacielem sportowca”. Faktycznie urządzenia elektroniczne o niewielkiej wadze i rozmiarze do 4 cala są coraz lepszymi towarzyszami ludzi aktywnych fizycznie. To wszystko dzięki systemowi android oraz dosyć prostemu programowaniu aplikacji na ten mobilny system. Oprócz tego nowe topowe modele smartfonów posiadają własne funkcje sportowe i prozdrowotne, o których napisze później. Im nowocześniejsze i droższe urządzenie tym lepiej jeśli chodzi o gotowe wbudowane funkcje, ale to wcale nie oznacza, że budżetowe telefony się nie sprawdzą.

kobieta
źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie ważna sieć a urządzenie

Nawet najlepsze obecnie sieci komórkowe nie mają ofert gwarantujących coś więcej osobom aktywnym fizycznie. Jedyne co może być dla was ważne, to kwestia ceny smartfona z górnej półki w abonamencie lub porównanie ofert na kartę jeżeli interesuje was samo urządzenie. Znam osoby, które używają smartfonów w trybie offline jako odtwarzacza muzyki i pulsometru. Ale moim zdaniem warto znaleźć dobrą ofertę finansową dla siebie ze względu na GPS, który wymaga stałego połączenia z siecią. Aplikacje oparte o system namierzania satelitarnego przydadzą się biegaczom, którzy używają jednej z popularnych aplikacji Endomondo.

morze
źródło: https://pixabay.com/pl/

Telefon dla biegacza

maraton
źródło: https://pixabay.com/pl/

Zaczyna się temat kontrowersyjny ponieważ będę pisał o wielkości dzisiejszych smartfonów i wygodzie dla sportowca amatora i zawodowca. Phablety odpadają w przedbiegach. Bieganie z tak wielkim urządzeniem na ramieniu pomimo małej wagi i wielu innych czynników jest słabym rozwiązaniem. Dopóki telefony trzymały poziom 3-4 cali wyświetlacza wszystko było super. Ale tak duży wyświetlacz kusi by zostać zmiażdżonym o bruk w czasie pechowego upadku. Duży ekran pozwala zobaczyć wyniki z aplikacji endomondo dokładniej, ale czy 3 cale robią to gorzej? Nawet funkcja pulsometru jest dobrze widoczna przy mniejszym ekranie. Jestem za tym by biegać ze smartfonem ponieważ jest wiele pożytecznych aplikacji treningowych na Androida i IOS, ale nie polecam wybierać tych o dużym rozmiarze ekranu.

Rozmiar XXL przy siłowni i fitness

kobiety
źródło: https://pixabay.com/pl/si%C5%82ownia-fitness-szkolenie-521476/

Szczególnie lubiane aplikacje żywieniowe oraz treningowe znajdują swoje zastosowanie w smartfonach o większym ekranie. Nie jestem fanem chodzenia na siłownie z telefonem w ręku. Ale z drugiej strony, jeżeli mamy na nim plan treningowy i zapisujemy postępy nie mam nic przeciwko. Jestem zwolennikiem starej szkoły papieru i ołówka. Ale My FitnessPal oraz inne programy, które pomagają schudnąć lub zdrowo się odżywiać popieram z całego serca. Z doświadczenia wiem, że ludzie chętnie oglądają filmy z treningów lub sami nagrywają swoje trening smartfonem. Dlatego też zainwestowałbym w aparat z nagrywaniem 720p HD przynajmniej. Ceny telefonów z dobrym sprzętem do nagrywania wcale nie są wygórowane. Można sporo zaoszczędzić kupując wszystko w jednym urządzeniu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.