Sprawdzone sposoby na bielsze zęby

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Nie da się ukryć, że piękne, zdrowe i olśniewająco białe zęby to najlepsza wizytówka każdego z nas. Niestety bardzo często niewinne z pozoru zaniedbania sprawiają, że nasze zęby tracą na swej urodzie, stają się przebarwione i nieatrakcyjne. Co powoduje nieestetyczne przebarwienia? Na pewno zaniedbania w codziennej higienie jamy ustnej. Duży wpływ na przebarwienia ma także palenie papierosów, częste picie kawy i czarnej herbaty oraz picie wina. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że z przebarwieniami można walczyć i co najważniejsze – walkę tę można wygrać.

Sposobów na bielsze zęby jest bardzo dużo. W zależności od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych, możemy zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lub w zaciszu własnego domu. Możemy wybrać jeden z renomowanych zabiegów lub po prostu sięgnąć po pasty i żele wybielające. Te ostatnie doskonale sprawdzą się w przypadku przebarwień świeżych, które jeszcze nie zdążyły się utrwalić.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Licznie przeprowadzone badania wykazały, że wybielanie zębów oraz ich rozjaśnianie jest nie tylko bezpieczne, ale też skuteczne. Badania kliniczne i laboratoryjne, którymi objęto wiele sprzedawanych produktów wybielających wykazały brak jakichkolwiek negatywnych skutków dla zębów i dziąseł. Jeśli tylko chcecie zawalczyć o bielsze zęby, możecie to zrobić w każdej chwili.

Domowe sposoby wybielania zębów

Linia wybielająca marki Colgate (źródło: www.colgate.pl)
Linia wybielająca marki Colgate (źródło: www.colgate.pl)

Na rynku dostępnych jest wiele produktów wybielających. Największą popularnością cieszą się paski wybielające, które są w stanie rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów. Paski są łatwe w użyciu i nie powinny sprawić nikomu problemu. Zaraz po paskach wybielających, dużą popularnością cieszą się wybielające pasty do zębów. Niestety…na efekty ich działania trzeba troszkę poczekać. Ale jeśli uzbroicie się w cierpliwość i będziecie przestrzegać zasad higieny jamy ustnej – pożądane efekty będą murowane. Działanie past wybielających dobrze jest wspomóc płynami do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających. Takie płyny (podobnie z resztą jak pasty wybielające) ma w swojej ofercie marka Colgate ( tutaj ). Bogata gama past pozwala na dobór tej najbardziej odpowiedniej. Colgate proponuje pasty, których efekt działania widoczny jest już po jednym umyciu zębów! Naprawdę warto je wypróbować.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne zabiegi wybielające zazwyczaj rozjaśniają zęby o 5-7 odcieni według standardowej skali. Środki wybielające stosowane przez dentystów zawierają aktywny składnik, zazwyczaj nadtlenek mocznika lub nadtlenek wodoru w stężeniu 10–22%, który jest w stanie usuwać zarówno przebarwienia powierzchowne, jak i głębokie. Koszt poszczególnych zabiegów wybielania może znacznie się różnić.

Najbardziej popularną metodą wybielającą jest aktywacja światłem. Koszt takiego zabiegu waha się od 700 do 3000zł. Plus jest taki, że metoda ta jest szalenie skuteczna i tak naprawdę zapewnia bielsze zęby zaraz po zejściu z fotela stomatologicznego. Drugim co do popularności profesjonalnym zabiegiem wybielającym zęby są nakładki. Wykonana na zamówienie nakładka wybielająca na zęby kosztuje około 500-1000zł. Metoda ta wymaga od nas większej systematyczności. Zazwyczaj taką nakładkę należy nosić przez kilka lub kilkanaście godzin w ciągu dnia lub w nocy przez okres około 2 tygodni.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.