Polska szansa na medal w Soczi

19 letni polski skoczek Krzysztof Biegun zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Klingenthal i został drugim w historii Polakiem, który prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Co prawda sam konkurs był loterią, a o długości skoków decydowały przede wszystkim zmienne warunki atmosferyczne,  ale i tak zawody okazały się prawdziwym triumfem polskich skoczków.

Puchar Świata w Klingenthal
Źródło Pinterest

W ten weekend „złotousty” Piotr Żyła zwyciężył kwalifikacje, Polacy zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym, a na koniec 19-latek Krzysztof Biegun wygrał niedzielny konkurs indywidualny. Przyznam, że pomimo zapowiedzi trenerów mówiących, iż nasza kadra jest mocna jak nigdy wcześniej, nie spodziewałem się aż takich wyników. I chociaż wiem, że niedzielne wyniki wypaczył wiatr, to przecież nie tylko o sam konkurs mi chodzi, ale i o wysoką dyspozycję Polaków w trakcie całego weekendu. Wracając do zawodów, nie przypominam sobie sytuacji, w której Polacy zajęli cztery miejsca w pierwszej dziesiątce. Na dodatek Kamil Stoch zepsuł swój skok, co oznacza, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy mieć nawet pięciu skoczków w czołowej dziesiątce.

Dobre wyniki Polaków cieszą mnie ze względu na zbliżające się wielkimi krokami Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. A choć o złoto będzie bardzo trudno, to Polacy stają przed historyczną szansą podjęcia równorzędnej walki z największymi potęgami skoków narciarskich. Niestety, w skokach jest tak, że wysoka dyspozycja nie trwa wiecznie, dlatego życzę polskim skoczkom, żeby spokojnie weszli w sezon, a głód zwycięstw zachowali na olimpijskie zmagania w Soczi. Od sukcesu Wojciecha Fortuny minęło 41 lat, dlatego najwyższy już czas zastąpić polskiego mistrza kimś z nowego pokolenia, czego sobie i naszym skoczkom narciarskim życzę. A jeżeli tych następców byłoby czterech na raz…? Czemu nie? Tak mocnej drużyny jak w tym sezonie Polacy jeszcze nie mieli!

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.