Wellness… znaczy zdrowy styl życia

pinterest
pinterest

Wellness to termin, który coraz częściej pojawia się na ustach coraz większej ilości osób. Budzi pożądanie, zadowolenie, ciekawość. Dyskutują o nim zarówno młodzi, jak i starsi. Jest największym trendem ostatnich czasów. Czym tak naprawdę jest wellness, którym zachwyca się cały świat?

W wolnym tłumaczeniu na język polski, wellness oznacza stan dobrego samopoczucia. Zgłębiając tajniki tegoż terminu dowiadujemy się, że jest to styl życia, który kładzie nacisk na zdrowie i samozadowolenie. Po prostu. Nic dodać, nic ująć. Wellness ma prowadzić do osiągnięcia wewnętrznej równowagi między ciałem, duchem i umysłem. Ma uchronić przed chorowaniem, a także zapewnić dobre samopoczucie, świetny wygląd i aktywność na długie lata. Filozofia ta łączy witalność, piękno i radość. U podstaw wellness leży aktywność fizyczna, zdrowa dieta i pozytywne relacje międzyludzkie. Ważnym elementem filozofii wellness jest również szczypta zdrowego egoizmu. Chodzi o to, aby człowieka zwracał uwagę na siebie, wsłuchiwał się we własne ciało, umysł i duszę, a także poświęcał czas na wyciszenie emocji. Wellness pokazuje nam, że za naszym samopoczuciem, zdrowiem i satysfakcją z życia nie stoi otoczenie, czy środowisko, a my sami. Jeśli chcemy czuć się dobrze, sami musimy o to zadbać i przejąć kontrolę nad życiem.

Wellness to strefa usług i produktów, które są ściśle związane z zachowaniem dobrego stanu zdrowia i umysłu, doskonałego samopoczucia i pięknego wyglądu. To instytucje, które dbają o zdrowe odżywianie, odpowiednią aktywność fizyczną i urodę. To miejsca zajmujące się szeroko rozumianą profilaktyką zdrowotną i relaksem, a także harmonijnym życiem. Terapia wellness uwzględnia zarówno czynniki fizyczne, duchowe, intelektualne, emocjonalne, intelektualne, jak również zawodowe, społeczne i środowiskowe, które muszą być spełnione by zapewnić człowiekowi dobre samopoczucie.

W skrócie można powiedzieć, że wellness pomaga nam odzyskać równowagę, która została zachwiana przez codzienny pośpiech, stres i presję otoczenia.

Mówiąc, a tym bardziej pisząc o wellness nie sposób nie wspomnieć o miejscach, które zajmują się tą strefą naszego życia. Obecnie na mapie Polski znajdziemy wiele miejsc specjalizujących się w wellness, będących oazą spokoju i relaksu. Osobiście polecam wam dwa obiekty. Są to MPM Hotele Spa znajdujące się na Mazurach (Hotel Głęboczek) oraz w Ciechocinku (Hotel Villa Park). Zarówno jeden jak i drugi hotel udowadniają, że wcale nie musimy jechać na koniec świata, aby zregenerować ciało, umysł, jak i duszę. Wcale nie musimy jechać na koniec świata, aby się zrelaksować, wyciszyć, zadbać o urodę i dobrą formę. Ośrodki te oferują wiele usług i zabiegów, które nie tylko polepszają kondycję, ale także upiększają, odmładzają i koją zmysły.

Szczegółowe informacje na temat strefy wellness w MPM Hotele Spa znajdziecie na stronie hotelu.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.