Każdy miłośnik aktywności fizycznej z biegiem czasu coraz bardziej zaczyna zwracać uwagę na swoją wydajność i szuka sposobu, aby ją zwiększyć. Na taką ewentualność stworzone zostały Vibram FiveFingers, czyli pięciopalczaste buty, które potrafią zdziałać cuda.

Vibram Fivefingers
Źródło Pinterest

Vibram FiveFingers to buty dla tych, którzy wybierają rzeczy zdrowe i naturalne, dbają o swoje ciało i jego dobrą kondycję. Są idealne zarówno dla zaawansowanych sportowców, jak i początkujących, często pokonywanych przez słomiany zapał – ich zakup może stać się dodatkową motywacją, która uprzyjemni uprawianie wybranego sportu.

Buty pięciopalczaste polecane są szczególnie miłośnikom biegania. Dzięki nim można lepiej wyczuć podłoże i własne ciało, co zmniejszy ryzyko kontuzji. Co więcej, wzmacniają stopy, przywracają prawidłowe wzorce ruchowe, a także poprawiają koordynację i szybkość reakcji. Vibram FiveFingers pozytywnie wpływają również na stan zdrowia biegacza – wzorcowe ruchy eliminują bóle kolan i kręgosłupa dokuczające osobom uprawiającym sport mniej lub bardziej wyczynowo.

Technika biegania w Vibram FiveFingers jest prosta. Przez pierwsze 2-4 tygodnie przygody z tym obuwiem nie można się przemęczać – należy biegać wolnym truchtem, nie dłużej niż pół godziny. Tym sposobem stopy będą miały czas na wzmocnienie, a ty nauczysz się poprawnej techniki biegania (to na niej należy skupić się szczególnie na samym początku). Po 8-12 tygodniach regularnych treningów osiągniesz poziom mistrzowski i już nigdy więcej nie pobiegniesz w zwykłych butach sportowych.  Jeśli Vibram FiveFingers masz zamiar używać podczas uprawiania innego sportu (fitness, crossfit, aerobik, sporty walki, itp.), technika nauki powinna wyglądać dokładnie tak samo – zacznij łagodnie i stopniowo zwiększaj obciążenie na treningu. Przede wszystkim słuchaj jednak swojego ciała, bo ono doskonale wie co mu służy, a co je osłabia.

Kiedy zdecydujesz się na zakup tych pięciopalczastych butów sportowych, z łatwością odnajdziesz parę dopasowaną idealnie do twoich potrzeb. Możemy bowiem wybierać spośród blisko 30 modeli Vibram FiveFingers. Są dostępne wersje właściwie do każdego typu aktywności fizycznej, a także modele uniwersalne, dlatego z pewnością każdemu uda się znaleźć parę dla siebie.

Jeśli sport uprawiasz regularnie i pragniesz jeszcze lepiej zadbać o swoje ciało, nad zakupem tego obuwia nie powinieneś zastanawiać się zbyt długo. Vibram FiveFingers to nie tylko ciekawy gadżet, ale przede wszystkim inwestycja we własne ciało i zdrowie, a na nim nie warto oszczędzać.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.