Nie czekaliśmy długo na nowego Focusa

ford focus 3
pinterest

Na ten samochód czekali fani Forda Fiesty oraz aktualnej myśli technologicznej amerykańskiego producenta. Niewiele jest aut z rodowodem sportowym, które dostępne w standardzie nie tracą ze swoich właściwości jezdnych oraz wyglądu. Poprzednie generacje tego modelu do dziś przypominają wersje rajdowe bez malowań. Mimo iż w zeszłym roku Ford postawił na model ST jako główne sportowe auto w rodzinie teraz widać, że nie zapomniał w jakim kierunku technologicznym podążać przy swoich standardowych autach.

 

Co przyniesie nowa generacja?

ford focus 3
http://www.pinterest.com/pin/417638565416794970/

 

Specjaliści rynku motoryzacji uważają, że najlepszym krokiem amerykańskiej marki jest niepopsucie tego co do tej pory budowali. Ich ekologiczne silniki benzynowe mogą walczyć z każdą inną marką aut po względem spalania. W Europie jest to bardzo cenione ponieważ paliwo jest droższe niż w USA. Tam ludzie kupują auta, które piją paliwo niczym spragniony człowiek na pustyni. Nowy  Ford Focus 3 w standardzie posiada system start-stop oraz system EcoMode. Jest to nowatorski system mający uczyć kierowcę oszczędnej i dynamicznej jazdy, która sprawia przyjemność i nie rujnuje domowego budżetu. Całkiem sprytne zagranie, które pewnie podchwyci konkurencja. Bardzo ważną zmianą jest instalacja łopatek zmiany biegów przy kierownicy. Identycznie jak w autach sportowych nie trzeba łapać za drążek. Wystarczy szybki ruch dłonią by zmienić bieg nie odrywając rąk od kierownicy. Może być to początek rewolucji, która przekona innych producentów by instalowali łapki w swoich modelach w standardzie.

 

Wygląd nowej generacji

ford
http://www.pinterest.com/pin/520799144378649978/

Nikt mi nie powie, że wygląd nie ma znaczenia przy wyborze auta. W nowym Focusie kolejnej już generacji mamy stylistykę Forda Fiesty niedawno udostępnionego na polskim rynku. Nowa krata wlotu powietrza, którą można lubić i nienawidzić jednocześnie jest charakterystycznym punktem tego modelu. Nowoczesne światła przednie nawiązujące do Mustanga przygotowanego na 2015 rok. Klasyczny tył zwłaszcza w wersji sedan. Wnętrze wypada luksusowo i szykownie. Mnóstwo czerni, skóry, trochę plastiku i metalu zdobi całą deskę rozdzielczą. Wykończenie wnętrza pozytywnie zaskakuje. Ostatnie lata rozpieszczają kierowców jeśli chodzi o wnętrza aut, które są tworzone bardzo dokładnie i nie niszczą się tak szybko. Już na starcie Focus ma wersję 4, 5 drzwiową oraz kombi. Postanowiłem wspomnieć o premierze tego auta ze względu na działalność Forda w sporcie drużynowym oraz sportach motorowych. Jest to jedna z marek, która silnie wspiera gry komputerowe, czyli najprężniej rozwijający się dział rozrywki na świecie. Warto odwdzięczyć się za to w taki czy inny sposób.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.