Tanie zimowe sporty dla każdego

zimowe sporty
http://www.pinterest.com/pin/310185493060007773/

Zima dla mnie, osoby trenującej na siłowni, nie jest problemem. Idę do klubu lub trenuję w domu i nie muszę martwić się o niskie temperatury czy śnieg. Ale dla osób, które cenią sobie aktywność fizyczną na dworze zaczynają się cięższe czasy. Jest wiele przykładów ludzi, którzy zachowują się jak niedźwiedzie i całą zimę nie prowadzą żadnej aktywności fizycznej. Dopiero w wakacje budzą się ze snu i starają się wrócić do poprzedniego wyglądu sylwetki i spalić nadmiar tłuszczu.

Hale i otwarte lodowiska

Jest multum możliwości wykorzystania zimy na waszą sportową korzyść. Trzeba tylko umieć szukać ciekawych opcji. Jeżeli nie straszne są wam rolki gwarantuję, że na łyżwach będziecie się bawić świetnie. W większości hal w kraju w okresie grudzień-luty powstają lodowiska, z których można korzystać przez większą część dnia. Chcecie świetnego sportu dla poprawy kondycji i rozruszania stawów? Łapcie za łyżwy i uczcie się jeździć. Można wykorzystać je nie tylko w jeździe figurowej. Warto też spróbować sportów takich jak hokej czy łyżwiarstwo szybkie.

Narty i deska nie muszą być drogie

na narty
http://www.pinterest.com/pin/454582156107664087/

Prosta matematyka. Chcąc jeździć na nartach 2 godziny dziennie 3 razy w tygodniu zapłacicie mniej za cały sezon niż kupując cały komplet z butami, kijkami i resztą sprzętu. Wynajem jednym słowem naprawdę się opłaca, chociaż kusi by mieć te rzeczy na własność. Jedyny minus to brak stoków na północy Polski. Nie każdy będzie mógł uprawiać narciarstwo zjazdowe, ale mam dla was dobrą nowinę. Znacznie krótsze narty biegowe mogą przydać się nawet w miejscach gdzie nie ma gór,trzeba tylko liczyć na obficie padający śnieg.

Nordic walking także zimą

Nordic Walking
http://www.pinterest.com/pin/470344754808347680/

Ten rodzaj aktywności już w nazwie ma swój rodowód. Spacer z kijkami w stylu norweskim to także sport zimowy. Powiedziałbym, że zima jest jego główną porą ponieważ jak nic innego łączy w sobie ruch całego ciała. Pracujemy rękami jakbyśmy jeździli na nartach. Nogi także muszą doganiać ciało. Niestraszny jest oblodzony teren, ponieważ kijki wbijają się w lód. Kilka razy w tygodniu po 45 minut wystarczy by nie dodać sobie dodatkowych kilogramów i co ważne dotlenić się po całym dniu w domu czy pracy. Kijki do nordic walking znacznie staniały, można je kupić już za 100 złotych w komplecie.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.