Karate – rozwój ciała i ducha

Podziały, jakie nastąpiły w środowisku karate Kyokushin po śmierci założyciela stylu Masutatsu Oyamy, przewyższają chyba stopniem skomplikowania zmiany na polskiej scenie politycznej.

karate

 

Niemniej podczas gdy w polityce przetasowania działają raczej na niekorzyść, w karate zawsze chodzi o rozwój ciała, a przy okazji i ducha. Sport to zdrowie, a karate – zanim nauczy człowieka walczyć i wygrać w starciu wręcz – dobrze wpłynie na sprawność i rozwój ciała, co raczej nikomu nie zaszkodzi.

Kluby rozsiane są w całej Polsce. Widać, że karatecy wolą ćwiczyć niż siedzieć przy komputerze, bo ich strony internetowe zwykle pozostawiają wiele do życzenia. W poszukiwaniu lepiej używać numerów telefonów z ogłoszeń. Dla bezpieczeństwa mimo wszystko dobrze jest szukać klubów należących do największych organizacji Kyokushinkaikan IKO, IKO 1 oraz Shinkyokushinkai IKO 2.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.