Karate – rozwój ciała i ducha

Podziały, jakie nastąpiły w środowisku karate Kyokushin po śmierci założyciela stylu Masutatsu Oyamy, przewyższają chyba stopniem skomplikowania zmiany na polskiej scenie politycznej.

karate

 

Niemniej podczas gdy w polityce przetasowania działają raczej na niekorzyść, w karate zawsze chodzi o rozwój ciała, a przy okazji i ducha. Sport to zdrowie, a karate – zanim nauczy człowieka walczyć i wygrać w starciu wręcz – dobrze wpłynie na sprawność i rozwój ciała, co raczej nikomu nie zaszkodzi.

Kluby rozsiane są w całej Polsce. Widać, że karatecy wolą ćwiczyć niż siedzieć przy komputerze, bo ich strony internetowe zwykle pozostawiają wiele do życzenia. W poszukiwaniu lepiej używać numerów telefonów z ogłoszeń. Dla bezpieczeństwa mimo wszystko dobrze jest szukać klubów należących do największych organizacji Kyokushinkaikan IKO, IKO 1 oraz Shinkyokushinkai IKO 2.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.