Wydawać by się mogło, że w stolicy istnieje wyłącznie piłka nożna – bo tylko o tym sporcie zespołowym się mówi i tylko w niego wyraźnie inwestuje. Ale to nie jedyna gra zespołowa obecna w Warszawie. W zeszłym roku rozegrany na Stadionie Narodowym finał polskiej ligi futbolu amerykańskiego przybliżył warszawiakom zespół Warsaw Eagles.

Warsaw Eagles
Warsaw Eagles (www.warsaweagles.com)

Futbol amerykański to wciąż sport uznawany za „egzotyczny”, chociaż radzi sobie coraz lepiej. Stołeczna drużyna Warsaw Eagles jest najstarszą drużyną futbolową w Polsce – już w 1999 r. pasjonaci spotykali się co tydzień by trochę razem pograć, a w 2004 r. rozegrali pierwszy mecz. Polska liga futbolu ruszyła w 2006 r., a Warsaw Eagles byli pierwszym triumfatorem rozgrywek. W lipcu zeszłego roku można było oglądać ich w akcji na Stadionie Narodowym. Była to znakomita okazja to przyjrzenia się futbolowi amerykańskiemu – grze, w której liczy się strategia a trzygodzinny mecz nie jest niczym niezwykłym. Na co dzień zawodników można oglądać w akcji podczas spotkań rozgrywanych na Marymoncie.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.