Zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Mistrzów została drużyna z Madrytu i to bez znaczenia, że mecz finałowy odbędzie się dopiero 24 maja w Lizbonie. W największym spotkaniu derbowym XXI wieku spotkają się dwa kluby z Primera Division – Real i Atletico.

Źródło Pinterest

Trwający już od kilku lat duopol w Primera Division przyzwyczaił nas do tego, że w Hiszpanii szansę na najwyższe trofea mają tylko Real i Barcelona. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku to Atletico  Madryt, prowadzone przez natchnionego „pasją wojownika” Diego Simeone, jest najbliżej triumfu w najgorętszej lidze świata. Swoją postawą Atletico pokazało, że w futbolu pieniądze wciąż nie są najważniejsze.

Pod koniec maja zobaczymy zderzenie klubów, które zniszczyły uprzywilejowaną pozycję „tiki-taki” w futbolowym świecie. Madryckie Lwy, odsyłając do domu Bayern (Real) i Barcelonę (Atletico), udowodniły, że nawet 70% posiadanie piłki znaczy tyle co nic w porównaniu ze skutecznym kontratakiem i dobrze zorganizowaną grą w defensywie.

W tym sezonie pojedynki pomiędzy madryckimi klubami, mające miejsce w lidze i Pucharze Króla, dwukrotnie kończyły się zwycięstwem „Królewskich” (Puchar Króla), raz zwycięstwem Atletico i raz remisem (liga). Finał Ligi Mistrzów będzie ostatnim, wielkim akcentem tego sezonu. Eksperci na zwycięzcę spotkania typują Real, który wydaje się być mocniejszą drużyną z najjaśniejszymi gwiazdami światowego futbolu. Piłkarze Atletico wielokrotnie pokazali jednak, że mają mentalność wojowników, która pozwala im walczyć jak równy z równym z każdym klubem, bez względu na wielkość jego budżetu.

Czy Real będzie świętował swój 10 triumf (La Decima) w Lidze Mistrzów, czy Atletico podwójną koronę (jeżeli nie wypuści z rąk prowadzenia w Primera Division), dowiemy się 24 maja.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.