Madrycki finał w Lizbonie

Zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Mistrzów została drużyna z Madrytu i to bez znaczenia, że mecz finałowy odbędzie się dopiero 24 maja w Lizbonie. W największym spotkaniu derbowym XXI wieku spotkają się dwa kluby z Primera Division – Real i Atletico.

Źródło Pinterest

Trwający już od kilku lat duopol w Primera Division przyzwyczaił nas do tego, że w Hiszpanii szansę na najwyższe trofea mają tylko Real i Barcelona. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku to Atletico  Madryt, prowadzone przez natchnionego „pasją wojownika” Diego Simeone, jest najbliżej triumfu w najgorętszej lidze świata. Swoją postawą Atletico pokazało, że w futbolu pieniądze wciąż nie są najważniejsze.

Pod koniec maja zobaczymy zderzenie klubów, które zniszczyły uprzywilejowaną pozycję „tiki-taki” w futbolowym świecie. Madryckie Lwy, odsyłając do domu Bayern (Real) i Barcelonę (Atletico), udowodniły, że nawet 70% posiadanie piłki znaczy tyle co nic w porównaniu ze skutecznym kontratakiem i dobrze zorganizowaną grą w defensywie.

W tym sezonie pojedynki pomiędzy madryckimi klubami, mające miejsce w lidze i Pucharze Króla, dwukrotnie kończyły się zwycięstwem „Królewskich” (Puchar Króla), raz zwycięstwem Atletico i raz remisem (liga). Finał Ligi Mistrzów będzie ostatnim, wielkim akcentem tego sezonu. Eksperci na zwycięzcę spotkania typują Real, który wydaje się być mocniejszą drużyną z najjaśniejszymi gwiazdami światowego futbolu. Piłkarze Atletico wielokrotnie pokazali jednak, że mają mentalność wojowników, która pozwala im walczyć jak równy z równym z każdym klubem, bez względu na wielkość jego budżetu.

Czy Real będzie świętował swój 10 triumf (La Decima) w Lidze Mistrzów, czy Atletico podwójną koronę (jeżeli nie wypuści z rąk prowadzenia w Primera Division), dowiemy się 24 maja.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.