Restauracja/ bar sałatkowy CHIMERA w Krakowie

Będąc w Krakowie nie można nie odwiedzić Chimery – jednego z bardziej klimatycznych miejsc tego magicznego miasta. CHIMERA to wyjątkowa i niepowtarzalna restauracja, mieszcząca się w XIV wiecznych piwnicach.To także bar sałatkowy znajdujący się w zadaszonym i ogrzewanym podwórzu średniowiecznej kamienicy, w którym można naprawdę dobrze zjeść i to za nieduże pieniądze.

Chimera w Krakowie

Source: chimera.com.pl via Sara on Pinterest

To właśnie w Chimerze dostaniecie ponad 40 rodzajów wyśmienitych sałatek, które przygotowywane są na miejscu w barze, wyłącznie ze świeżych warzyw i owoców. To właśnie w Chimerze dostaniecie domowe wypieki, ciepłe dania wegetariańskie, wspaniałe makarony, pierogi, świeżo wypiekany chleb, a także świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe oraz koktajle mleczne. W końcu, to właśnie w Chimerze będziecie mogli zjeść tradycyjne dania kuchni polskiej, z dziczyzną na czele. Smakosze wina znajdą tu bogatą gamę win słoweńskich, morawskich oraz węgierskich.

Chimera ma to do siebie, że nie sposób się w niej nie zakochać. Latem ciężko jest w niej o stolik, bowiem goszczą tu nie tylko tubylcy, ale i szerokie grono turystów. Nic w tym dziwnego… Zarówno w restauracji, jak i barze sałatkowym poza doskonałym jedzeniem, można liczyć także na przyjazną, wyśmienitą atmosferę, która wręcz zachęca do wielogodzinnych biesiad w gronie znajomych i przyjaciół. Wnętrze restauracji zdobią wspaniałe obrazy i unikalne lampy, zaprojektowane przez samą właścicielkę. Bar w podwórzu jest równie klimatyczny. Pełno w nim zieleni i płynącej z głośników muzyki. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca w Krakowie na pyszną biesiadę w gronie bliskich. Zdecydowanie polecam te miejsce!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.