Restauracja/ bar sałatkowy CHIMERA w Krakowie

Będąc w Krakowie nie można nie odwiedzić Chimery – jednego z bardziej klimatycznych miejsc tego magicznego miasta. CHIMERA to wyjątkowa i niepowtarzalna restauracja, mieszcząca się w XIV wiecznych piwnicach.To także bar sałatkowy znajdujący się w zadaszonym i ogrzewanym podwórzu średniowiecznej kamienicy, w którym można naprawdę dobrze zjeść i to za nieduże pieniądze.

Chimera w Krakowie

Source: chimera.com.pl via Sara on Pinterest

 

To właśnie w Chimerze dostaniecie ponad 40 rodzajów wyśmienitych sałatek, które przygotowywane są na miejscu w barze, wyłącznie ze świeżych warzyw i owoców. To właśnie w Chimerze dostaniecie domowe wypieki, ciepłe dania wegetariańskie, wspaniałe makarony, pierogi, świeżo wypiekany chleb, a także świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe oraz koktajle mleczne. W końcu, to właśnie w Chimerze będziecie mogli zjeść tradycyjne dania kuchni polskiej, z dziczyzną na czele. Smakosze wina znajdą tu bogatą gamę win słoweńskich, morawskich oraz węgierskich.

Chimera ma to do siebie, że nie sposób się w niej nie zakochać. Latem ciężko jest w niej o stolik, bowiem goszczą tu nie tylko tubylcy, ale i szerokie grono turystów. Nic w tym dziwnego… Zarówno w restauracji, jak i barze sałatkowym poza doskonałym jedzeniem, można liczyć także na przyjazną, wyśmienitą atmosferę, która wręcz zachęca do wielogodzinnych biesiad w gronie znajomych i przyjaciół. Wnętrze restauracji zdobią wspaniałe obrazy i unikalne lampy, zaprojektowane przez samą właścicielkę. Bar w podwórzu jest równie klimatyczny. Pełno w nim zieleni i płynącej z głośników muzyki. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca w Krakowie na pyszną biesiadę w gronie bliskich. Zdecydowanie polecam te miejsce!

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
2 comments
  1. Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam!!! Podają tam genialne przystawki na zimno i równie genialne pieczone ziemniaczki. Tak naprawdę nie byłoby Krakowa bez Chimery 🙂 Miejsce bardzo pozytywne!!!!

  2. Jak najbardziej jestem na tak! Chimera to naprawdę fajnie miejsce. Dobrze tam karmią, a i obsługa jest bardzo miła. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.