Europejskie smaki, czyli kuchnia chorwacka

źródło: vivus.pl
źródło: vivus.pl

Zastanawialiście się kiedyś, jak powinny wyglądać wakacje idealne? W końcu sezon urlopowy tuż, tuż. Dla mnie osobiście najmniejsze znaczenie ma hotel, w którym się zatrzymuję. Mało ważne są też wszelkie udogodnienia czy luksusy. Nie muszę mieć codziennie pachnących mydełek w łazience, aby dobrze się bawić i naprawdę odpocząć. Jednego jednak nie może zabraknąć na wakacjach idealnych – dobrego jedzenia. Jestem pewna, że i Wy przykładacie do niego dużą wagę. Bo przecież po godzinach zwiedzania lub leżenia na plaży, zawsze ma się ochotę na solidną porcję extra jedzenia. Dlaczego o tym piszę? Natknęłam się ostatnio na świetny artykuł „Jedzenie w Chorwacji, czyli kuchnia chorwacka w pigułce”, zamieszczony na stronie www.vivus.pl. Po jego przeczytaniu nie tylko zdałam sobie sprawę, jak ważne jest jedzenie na wakacjach, ale także od razu zrobiłam się głodna i nabrałam ochoty na wakacje. Autor tegoż artykułu opisuje kuchnię chorwacką, która jak się okazuje ma do zaproponowania naprawdę wiele. Może akurat część z Was wybierze się w tym roku na urlop do Chorwacji. Warto więc, abyście wiedzieli, jaka jest chorwacka kuchnia i na co mogą liczyć Wasze kubki smakowe w jednym z najbardziej popularnych krajów Europy.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Mam ochotę na… Bułkę przez Bibułkę

Bułkę przez Bibułkę (źródło: facebook.com)
Bułkę przez Bibułkę (źródło: facebook.com)

Lubicie dobrze, a jednocześnie smacznie zjeść? To tak, jak ja. Uwielbiam leniwe ranki w towarzystwie croissantów i domowej konfitury lub świeżej bagietki i kremu czekoladowego. Uwielbiam leniwe popołudnia przy filiżance małej czarnej lub kieliszku wytrawnego wina. Nigdzie lenistwo nie smakuje tak dobrze, jak w lokalu „Bułkę przez Bibułkę. Zlokalizowany przy ulicy Puławskiej, dość szybko stał się ulubionym miejscem Warszawiaków.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dobre śniadanko? Tylko w Charlotte

Charlotte chleb i wino (źródło: bistrocharlotte.com)
Charlotte chleb i wino (źródło: bistrocharlotte.com)

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Niestety, nie zawsze mamy czas, aby przygotować coś zdrowego i jednocześnie pożywnego, dzięki czemu będziemy mieć energię i chęci do działania. Nie zawsze też mamy ochotę, aby zaraz po przebudzeniu wędrować do kuchni i poświęcić kilka minut na przygotowywanie posiłku. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych i leniwych jest „Charlotte chleb i wino”. Ta niezwykle urokliwa piekarnio – kawiarnia to najlepsza odpowiedź na potrzeby zarówno młodych, jak i nieco starszych, zabieganych, jak i lubiących delektować się porannym posiłkiem…

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Restauracja/ bar sałatkowy CHIMERA w Krakowie

Będąc w Krakowie nie można nie odwiedzić Chimery – jednego z bardziej klimatycznych miejsc tego magicznego miasta. CHIMERA to wyjątkowa i niepowtarzalna restauracja, mieszcząca się w XIV wiecznych piwnicach.To także bar sałatkowy znajdujący się w zadaszonym i ogrzewanym podwórzu średniowiecznej kamienicy, w którym można naprawdę dobrze zjeść i to za nieduże pieniądze.

Chimera w Krakowie

Source: chimera.com.pl via Sara on Pinterest

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]