Dieta oczyszczająca z kaszą jaglaną w roli głównej

Dieta oczyszczająca: kasza jaglana (źródło: pinterest)
Dieta oczyszczająca: kasza jaglana (źródło: pinterest)

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest kwestią niezwykle ważną. Każdy z nas raz na jakiś czas powinien sobie je zaserwować. Dlaczego? Żeby czuć się lepiej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, mieć więcej energii i chęci do działania. Diet oczyszczających na rynku jest dość dużo. Od jakiegoś czasu moją ulubioną jest ta z kaszą jaglaną w roli głównej.

Popularna jaglanka jest zbożem zasadotwórczym, dlatego też powinny po nią sięgać osoby, które w nadmiarze spożywają nabiał, produkty mączne oraz słodycze. Dodatkowo doskonale nawilża ona skórę, a do tego działa odtruwająco na wątrobę. Genialnie przeczyszcza też jelita.

Jak powinna wyglądać dieta oczyszczająca na bazie kaszy jaglanej? Głównym jej założeniem jest spożywanie kaszy minimum przez 3 dni, 5 razy dziennie. Ważne, aby każdy posiłek był przyrządzony z małą ilością przypraw. Jeśli między poszczególnymi posiłkami pojawia się głód, wówczas można napić się ciepłej wody lub napoju ziołowego. Na czas trwania diety należy zrezygnować z kawy i herbaty. Oczywiście im dłużej stosujemy tę dietę, tym nasze ciało zostanie lepiej oczyszczone z wszelkich toksyn. Ważne jednak, aby diety nie stosować dłużej, niż 14 dni.

Kasza jaglana (źródło: pinterest)
Kasza jaglana (źródło: pinterest)

Dieta oczyszczająca kaszą jaglaną jest zdecydowania lepsza, niż popularne głodówki. Najważniejsze jest to, że po jej zakończeniu nie mamy ochoty rzucać się na pierwsze lepsze jedzenie. Kasza zawiera węglowodany złożone i naturalne białko, które sprawiają, że poziom cukru we krwi jest stale utrzymywany w organizmie, co zapobiega napadom wilczego głodu. W przeciwieństwie do wszelkich głodówek oczyszczających, dieta na bazie kaszy jaglanej nie pogarsza kondycji skóry, ani też nie powoduje wypadania włosów. A to wszystko za sprawą krzemionki, która w jaglance jest obecna. To właśnie ten minerał dba o kondycję włosów, skóry i paznokci.

Dużą zaletą diety jest również to, że nie potrzebujemy zbyt dużo czasu na wymyślanie i przygotowywanie potraw. Dieta ta nie jest także nudna. Kasza ma to do siebie, że można spożywać ją na sto różnych sposobów. Doskonale smakuje zarówno z jabłkiem i orzechami, jak również rybą i warzywami. Można ją serwować nie tylko na ciepło, ale i na zimno.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.