Co na suchy kaszel? Czyli jak sobie radzić z uciążliwym kasłaniem…

Co na suchy kaszel (źródło: pinterest)
Co na suchy kaszel (źródło: pinterest)

Kaszel suchy jest bardziej męczący, niż jego mokry odpowiednik. Bywa bardzo bolesny. Powtarzające się bezproduktywne kasłanie może powodować ból gardła i nadwyrężenie mięśnie klatki piersiowej i grzbietu. Zwykle pojawia się na samym początku choroby. Zdarza się, że odbiera sen i znacznie utrudnia  oddychanie. Dlatego też gdy tylko się pojawi należy rozpocząć z nim walkę. W jaki sposób? Sięgając po produkty specjalistyczne i te z domowej apteczki. Co na suchy kaszel? Oto kilka propozycji…

Przede wszystkim walcząc z kaszlem suchym trzeba zadbać o jak najczęstsze nawilżanie powietrza w domu. W tym celu niezbędne będą specjalne urządzenia produkujące parę. Jeśli takowych nie posiadacie, możecie porozkładać na grzejnikach mokre ręczniki. W drugiej kolejności dobrze jest zadbać o nawilżanie błony śluzowej, popijając często wodę lub herbatki ziołowe. Pamiętajcie, aby wypijane napoje były ciepłe (nie gorące!), najlepiej w temperaturze pokojowej. Dobre efekty przyniesie również picie naparu z siemienia lnianego.

Sprawdzonym sposobem (wprost z babcinej apteczki) jest MIÓD. Dodany do wody lub herbaty, idealnie nawilży suche gardło i znacznie złagodzi kaszel, zwłaszcza jego nocne napady.

Dobre efekty przyniesie też CZOSNEK, który od wielu już lat uznawany jest za naturalny antybiotyk. Dzięki temu, że ma działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne, zahamuje rozwój infekcji.

Z domowej apteczki warto sięgnąć również po IMBIR i CHILI. Produkty te nie tylko rozgrzewają organizm, ale także stymulują go do oczyszczania dróg oddechowych.

Nie zaszkodzi także uciec się do inhalacji, które rozrzedzą zalegającą wydzielinę i ułatwią odkrztuszanie. Ulgę w kaszlu przyniosą napary z żywokostu oraz prawoślazu.

Syrop Mucosolvan (źródło: mucosolvan.pl)
Syrop Mucosolvan (źródło: strona producenta)

Walcząc z suchym kaszlem warto także sięgnąć po odpowiednie SYROPY i TABLETKI PRZECIWKASZLOWE. Idealnie uzupełnią one kurację domowymi specyfikami i przyspieszą regenerację organizmu. Obecnie wiele specjalistycznych produktów można nabyć w aptece bez recepty. Osobiście polecam wam produkty Mucosolvan, które przywracają prawidłową czynność dróg oddechowych. Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania syrop rozrzedza w oskrzelach lepką wydzielinę, która jest przyczyną kaszlu i ułatwia jej usunięcie z oskrzeli. Pozwala znów swobodnie oddychać i zająć się codziennymi sprawami. Na stronie producenta można się dowiedzieć więcej o przyczynach i sposobach leczenia kaszlu oraz o zastosowaniu leku – zobacz co na suchy kaszel.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.