Jak nie podjadać – poznaj skuteczne metody

Jesteś na diecie, ćwiczysz więcej, a Twoja waga ani drgnie? Z pewnością zastanawiasz się co robisz źle. Powód może być tylko jeden – podjadasz. Niestety… bardzo często podczas stosowania diety, nachodzą nas zachcianki na słodkie grzeszki. Niestety… bardzo często im ulegamy. Ty na pewno też. Niekiedy nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak niewinne z pozoru przekąski między posiłkami negatywnie wpływają na naszą dietę i rozregulowują cykl trawienny. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że istnieje szereg trików, które pozwalają uporać się z podjadaniem. Spróbuj przez tydzień powalczyć ze swoimi słabościami, a zobaczysz dużą różnicę w swojej sylwetce. To na pewno zachęci Cię to tego, aby raz na zawsze podjadaniu powiedzieć: żegnaj!

Co robić, żeby nie podjadać? Oto sprawdzone sposoby:

  1. Pij dużo wody

Jeśli tylko poczujesz głód lub najdzie Cię ochota na przekąszenie czegoś, od razu sięgnij po wodę mineralną. Nawadnianie organizmu jest bardzo istotne, a przy tym woda skutecznie wypełnia żołądek. Daje uczucie sytości, a w efekcie nie będziesz mieć miejsca na słodycze. Jeśli nie lubisz neutralnego smaku wody, wrzuć do szklanki kilka plasterków cytryny.

  1. Zadbaj o regularne posiłki

Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że regularne jedzenie to najlepszy sposób na niepodjadanie. Małe, re­gu­lar­nie spo­ży­wa­ne po­sił­ki re­gu­lu­ją tra­wie­nie or­ga­ni­zmu. Mó­wiąc pro­ściej – twój mózg bę­dzie spo­koj­ny o to, że do­sta­nie ko­lej­ną dawkę ener­gii o wy­zna­czo­nej go­dzi­nie. Or­ga­nizm nie bę­dzie od­kła­dał tłusz­czu i do­ma­gał się do­dat­ko­we­go po­ży­wie­nia.

  1. Jedz orzechy

Jeśli już na­praw­dę nie mo­żesz się po­wstrzy­mać przed się­gnię­ciem po prze­gryz­kę, kup pacz­kę orze­chów – naj­le­piej włoskich lub ner­kow­ca (w żad­nym wy­pad­ku ziem­nych!). Są one sto­sun­ko­wo tłu­ste i bar­dzo sy­cą­ce. Po­sta­raj się zjeść kilka zia­ren, a nie całą pacz­kę. To skutecznie uwolni Cię przed chęcią sięgnięcia po ciastko lub batona

  1. Jedz gorzką czekoladę

Jeśli jesteś fanką czekolady, nawet będąc na diecie nie musisz sobie jej odmawiać. Co więcej – nawet powinnaś po nią sięgać. Z tą tylko różnicą, że zamiast mlecznej czekolady lub tej z nadzieniem, wybieraj zawsze czekoladę gorzką o minimalnej zawartości kakao = 70%. Ideałem są czekolady gorzkie 90%. Zjedzenie 1 lub 2 kostek po jedzeniu, skutecznie zapobiega chęci sięgnięcia po coś słodkiego, a poza tym przyczynia się do spalania tłuszczu.

  1. Spożywaj wartościowe posiłki

Jakość zjadanych posiłków ma duży wpływ na to, czy będziemy podjadać, czy nie. Dlatego też zamiast pustych kalorii, zjadaj te odpowiednie. Co to oznacza? Zamiast pszennego pieczywa, wybieraj pieczywo pełnoziarniste. Zamiast tradycyjnego makaronu, zjadaj pełnoziarnisty. Nie bój się kasz. Doskonale zaspokajają głód i świetnie sycą na długi czas. Sięgaj po kaszę gryczaną, pęczak i jaglaną. Staraj się zjadać jak najwięcej produktów z niskim indeksem glikemicznym.

  1. Pij ciepłe herbatki

Ciepłe herbaty wypijane między posiłkami świetnie wypełniają żołądek i minimalizują chęć na podjadanie. Z herbat staraj się wybierać te ziołowe: rumiankowe, miętowe. Zaprzyjaźnij się z czystkiem, który oczyszcza wątrobę i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu.

  1. Nie kupuj słodyczy

Zasada jest prosta – jeśli nie będziesz miała pod ręką słodyczy, nie będziesz po nie sięgać. Najgorszy jest pierwszy tydzień. Jeśli wytrzymasz 7 dni bez słodyczy, później nie będziesz potrzebowała ich do szczęścia.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.