W Ekstraklasie wszystkie tytuły zostały już rozdane. Mistrzem po raz drugi z rzędu została Legia, wicemistrzem Lech, a ostatnie miejsce na podium zajął Ruch Chorzów. Poniedziałkowa Gala Ekstraklasy była podsumowaniem sezonu i jego symbolicznym zakończeniem.

Gala Ekstraklasy
Źródło Pinterest

Na Gali Ekstraklasy rozdano nagrody dla najlepszych piłkarzy minionego sezonu. Wśród wyróżnionych byli też zawodnicy Legii: Miroslav Radović i Duszan Kuciak oraz cały zespół mistrza Polski w kategorii Drużyna Sezonu.

Piłkarzem i Pomocnikiem Sezonu został Serb Miroslav Radović, Bramkarzem Sezonu jego kolega z drużyny Duszan Kuciak. Stołeczny klub otrzymał również wyróżnienie w kategorii Drużyna Sezonu. Trzeba przyznać, że wyróżnienia dla Legionistów są zasłużone, ponieważ ich dominacja w tegorocznych rozgrywkach była niezaprzeczalna. Jedynym konkurentem, który mógł odebrać Legii tytuł, był Lech, ale nawet podział punktów po rundzie zasadniczej nie pozwolił mu zbliżyć się do wojskowych. Ostatecznie Lechowi zabrakło do lidera aż 10 punktów.

W innych kategoriach triumfowali: Arkadiusz Głowacki z Wisły Kraków – Obrońca Sezonu, Jan Kocian z Ruchu Chorzów – Trener Sezonu, Michał Masłowski z Zawiszy Bydgoszcz– Odkrycie Sezonu oraz Marcin Robak z Pogoni Szczecin – Napastnik Sezonu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.