Czerwiec będzie pierwszym gorącym miesiącem dla wszystkich kibiców. Piłkarskie Euro rozgrywane we Francji, będzie pierwszym turniejem, w którym Polacy nie będą uznawani za słabą drużynę z dolnej półki. Na ostatnich Mistrzostwach Świata, Belgia udowodniła, że mały kraj może być potęgą w sportach drużynowych. Czas by Polska wróciła do czołówki Europy i odniosła sukces na nadchodzącym turnieju. Przed nami dni wielu obaw, przemyśleń i testów, które otwierają mecze towarzyskie z Holandią i Litwą.

Emocje rosną, podobnie jak obawy

piłkarz
źródło: http://foter.com

Tematem numer jeden wśród dziennikarzy sportowych była kontuzja Grzegorza Krychowiaka. Uraz, którego doznał, jest na szczęście niegroźny. Jednak każdy dobrze wie, że kontuzje potrafią bardzo szybko wracać. Na turnieju rozpoczynającym się 10 czerwca nie będzie taryfy ulgowej. Każdy zawodnik będzie dawał z siebie 100%. Należy dobrze rozkładać siły na kolejne mecze i wprowadzać zmienników. Oby trener Nawałka nie grał ciągle podstawowym składem. Taka taktyka szybko męczy drużynę i może się źle skończyć, w kolejnych fazach turnieju. Faza grupowa jest wyzwaniem, któremu musimy sprostać. Nie chcę liczyć, jak długo czekamy na wyjście z grupy na dużym turnieju. Czas odczarować klątwę. W końcu nasza reprezentacja jest obecnie najsilniejsza, biorąc pod uwagę ostatnie 10 lat.

Polski sędzia na Francuskim turnieju

Oprócz gwiazd piłkarskich z naszego kraju, na boiskach Euro zobaczymy polskiego sędziego głównego. Pan Szymon Marciniak pojawił się na zgrupowaniu kadry, by wprowadzić piłkarzy w nowe zarządzenia FIFA, odnośnie fauli i zachowań na boisku. Dzięki temu, że nasz rodak został wybrany jako sędzia główny, ma najlepsze informacje z pierwszej ręki. Z jednej strony należą się mu wielkie gratulacje za nominacje a z drugiej podziękowania za informacje, które przydadzą się naszym piłkarzom na boisku.

Bezpieczny turniej – Niemcy niepotrzebnie straszą kibiców

euro 2016
źródło: http://foter.com

Ostatnią rzeczą, jaką powinny robić służby bezpieczeństwa i media, jest nawoływanie do odpuszczenia sobie oglądania meczów Euro 2016 na stadionie. Przyjazd do Francji kibiców z całej Europy to ogromne wydarzenie, także dla tamtejszej turystyki. Zamachy, które miały miejsce w tym i zeszłym roku sprawiły, że służby bezpieczeństwa oraz agencje do walki z terroryzmem zaczęły pracować na najwyższych obrotach. Okazywanie strachu przez kibiców to rzecz, na którą terroryści czekają. Takich ludziom i ich zachowaniom trzeba się przeciwstawiać i nie dawać oznak strachu. To największa broń przeciw takim ludziom.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.