Znana z sympatycznych reklam z „Sercem i Rozumem” firma Orange oferuje swoim Klientom usługę autonawigacji GPS, która działa w oparciu o system nawigacji on-line. Aplikacja posiada dostęp do automatycznie aktualizowanych map, na których użytkownik będzie mógł znaleźć informacje o korkach i robotach drogowych, a także ostrzeżenie przed fotoradarami.

GPS na tlefony
Fot. ze strony Orange

Rozwój aplikacji mobilnych służących do wyznaczania tras i śledzenia warunków na drodze sprawił, że kupowanie specjalnego urządzenia GPS do samochodu, w momencie gdy dostępny jest GPS na telefon, można uznać za zbędny wydatek. Dla abonentów operujących smartfonami i telefonami kompatybilnymi z usługą, Orange stworzył nawigację online przekazującą wybrany adres docelowy oraz aktualną pozycję GPS użytkownika do serwera systemu nawigacyjnego, który wyznacza trasę, dobiera właściwe mapy i odsyła te informacje do telefonu.

Dzięki dostępowi do map online, użytkownik nie musi martwić się o aktualizowanie map. Operator zadbał także o to, żeby na mapach znajdowała się duża ilość tzw. POI – fotoradary, hotele, restauracje, banki. Ponadto autonawigacja gps na telefony w Orange pozwoli także ominąć uliczne korki, poinformuje o utrudnieniach w ruchu i o miejscach szczególnie niebezpiecznych na drodze. Co ważne, wytyczając optymalną trasę, aplikacja uwzględnia czas przejazdu wszystkich użytkowników, a wyliczając czas konkretnego przejazdu bierze w rachubę natężenie ruchu w konkretnym dniu i o określonej godzinie.

Usługę można wykupić w pakiecie na 7 dni, w abonamencie miesięcznym, rocznym lub dwuletnim. Szczegółowe informacje o usłudze można znaleźć na stronie operatora –  GPS na telefony

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.