Jak spędzić mikołajki inaczej niż wszyscy?

Wcale nie trzeba być zawsze oryginalnym. Ale mikołajki wręcz zachęcają do tego by przełamać tradycję i nie kupować kolejnego nietrafionego prezentu. Najlepszym na to sposobem jest wyjście z domu do miejsca innego niż sklep. Przeżywanie i korzystanie z życia oraz atrakcji jakie może zapewnić twoje miasto. Jeżeli żyjesz w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu lub Gdańsku masz szczęście, bo tam (oraz w kilku innych dużych metropoliach polski) mieści się wiele atrakcji aktywnych.

Klasyczne gokarty i paintball

dziecko
źródło: https://pixabay.com/pl/gokarty

Weźmy pod uwagę, że prezent na mikołaja musi być wybrany z głową ze względu na możliwy śnieg i kiepskie warunki atmosferyczne. Najlepiej jest spędzać czas aktywnie na dworze, ale w tym przypadku poszukajmy czegoś innego. Najprostsze rozwiązanie, to gokarty bądź paintball w hali ( tutaj ). Obie te aktywności spodobają się chyba każdemu dziecku, ale nie będą tak zaskakujące gdy już raz ktoś ich spróbował. Od gokartów swoją karierę na drodze rozpoczynał Robert Kubica. A paintball bardzo często powiązany z ASG jest jednym z bodźców do tego by szkolić się na wojskowego i wybrać szkołę oficerską.

Na czterech kółkach przez zaspy

ekstremalna
źródło: https://pixabay.com/pl/

Jest jeden ze sposobów by aktywnie spędzić czas na dworze mimo trudnych warunków. Jest nim jazda autem 4×4 bądź quadem. Oba te pojazdy można wynająć nawet na godzinę by w trudnych warunkach spróbować swoich sił na przykład w lesie. W czasie zimy jazda supersamochodami, drifty z zawodowymi kierowcami i inne motoryzacyjne atrakcje są niedostępne. Czasem gdy pogoda dopisze otwiera się tor i sprzedaje kilka voucherów. Ale gdy napada śnieg i jest mróz trzeba przestawić się na cięższy sprzęt. Dlatego quad może być wyjściem z sytuacji by pasjonat motoryzacji spędził ten świąteczny dzień inaczej niż wszyscy.

Kurs jako prezent z głową

trening
źródło: https://pixabay.com/pl

Mam się uczyć? Nie chodzi o nudną naukę tego co nas nie interesuje. Zwykle kursy dzielą się na te robione z pasji oraz z przymusu szukania jakiegokolwiek zatrudnienia. Jeżeli wasz przyjaciel lub dziewczyna kocha sport i fitness możecie zapewnić jej szkolenie u profesjonalnego trenera. Jeżeli macie bliską osobę, która uwielbia gotować nic nie stoi naprzeciw temu by zdobyła jeszcze większe umiejętności w konkretnym rodzaju kuchni. Mógłbym wymieniać więcej przykładów. Ten prezent na święta powinien być szczególnie przemyślany ponieważ może być bardzo pomocny drugiej osobie. W wielu przypadkach szkolenia zmieniają czyjeś życie i plany zawodowe. Potraktujcie je więc poważnie.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.