Medycyna estetyczna w sporcie zawodowym i amatorskim

Zawodowy sport powinien kojarzyć nam się przede wszystkim z „robieniem wyników”. Chodzi o to by wygrywać. Często za wszelką cenę i bez myślenia nad konsekwencjami zdrowotnymi. Ale nie każda dyscyplina sportu podąża tą niebezpieczną ścieżką. Patrząc na zawodniczki zawodów lekkoatletycznych widzimy kobiety, które chcą się podobać. Mężczyźni także dbają o swoją aparycję i ciało. Wiele dyscyplin wiąże się z kultem ciała. Pokazują to sporty siłowe i sylwetkowe, w których medycyna estetyczna zadomowiła się na dobre.

Poprawianie biustu w sportach sylwetkowych

kobieta
źródło: https://pixabay.com/pl/

Podczas konkursów fitness i kulturystycznych kobiet można zaobserwować u niektórych zawodniczek obfity biust mimo bardzo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. Jest to sprzeczne z naturą ponieważ niska ilość tkanki tłuszczowej u kobiet odbiera im pełność piersi, które w większości są zbudowane z tłuszczu. To najlepszy przykład wykorzystania medycyny estetycznej i implantów piersi w sporcie. W dyscyplinach sylwetkowych liczy się przede wszystkim ciało. Ma być estetycznie i proporcjonalnie zbudowane. Biust nie jest wyjątkiem, ale przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej trudno o jego utrzymanie. Zawodniczki w USA decydują się na zabieg w dużej większości. W Polsce także zaczyna być, to nie tyle modne co niezbędne by zajmować wysokie lokaty.

Botoks dla poprawienia pełności skóry

strzykawka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Jak już wcześniej wspomniałem wygląd zewnętrzny dla osoby aktywnej fizycznie – zwłaszcza kobiety – jest ważny. Stan skóry przy regularnych treningach siłowych i wytrzymałościowych może się nieco pogorszyć. Niemniej jednak sport oddziałuje na skórę pozytywnie pod kątem jej elastyczności. W większości wypadków jest mocno naciągnięta i bogata w kolagen. Jednak dyscypliny, w którym wymagana jest szczuplejsza sylwetka i niższy poziom tkanki tłuszczowej sprawiają, że skóra przestaje wyglądać tak estetycznie, zwłaszcza gdy korzystamy z mimiki naszej twarzy. W medycynie estetycznej usuwanie wszelkiego rodzaju zmarszczek i pomarszczeń skóry jest bardzo proste i w większości przypadków nieinwazyjne. Tak zwany botox to jeden ze skuteczniejszych sposobów na szybkie usunięcie dużych zmarszczek, które nie reagują na działanie kremów i kwasu hialuronowego (sprawdź). Jest wiele zdrowotnych zastrzeżeń co do jego używania. Ale sportowcy jako ludzie zdrowi nie muszą się obawiać. Zwykle zastrzeżenia dotyczą kobiet w ciąży oraz ludzi z nowotworami i przyjmującymi kilka konkretnych antybiotyków.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.