Medycyna estetyczna w sporcie zawodowym i amatorskim

Zawodowy sport powinien kojarzyć nam się przede wszystkim z „robieniem wyników”. Chodzi o to by wygrywać. Często za wszelką cenę i bez myślenia nad konsekwencjami zdrowotnymi. Ale nie każda dyscyplina sportu podąża tą niebezpieczną ścieżką. Patrząc na zawodniczki zawodów lekkoatletycznych widzimy kobiety, które chcą się podobać. Mężczyźni także dbają o swoją aparycję i ciało. Wiele dyscyplin wiąże się z kultem ciała. Pokazują to sporty siłowe i sylwetkowe, w których medycyna estetyczna zadomowiła się na dobre.

Poprawianie biustu w sportach sylwetkowych

kobieta
źródło: https://pixabay.com/pl/

Podczas konkursów fitness i kulturystycznych kobiet można zaobserwować u niektórych zawodniczek obfity biust mimo bardzo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. Jest to sprzeczne z naturą ponieważ niska ilość tkanki tłuszczowej u kobiet odbiera im pełność piersi, które w większości są zbudowane z tłuszczu. To najlepszy przykład wykorzystania medycyny estetycznej i implantów piersi w sporcie. W dyscyplinach sylwetkowych liczy się przede wszystkim ciało. Ma być estetycznie i proporcjonalnie zbudowane. Biust nie jest wyjątkiem, ale przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej trudno o jego utrzymanie. Zawodniczki w USA decydują się na zabieg w dużej większości. W Polsce także zaczyna być, to nie tyle modne co niezbędne by zajmować wysokie lokaty.

Botoks dla poprawienia pełności skóry

strzykawka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Jak już wcześniej wspomniałem wygląd zewnętrzny dla osoby aktywnej fizycznie – zwłaszcza kobiety – jest ważny. Stan skóry przy regularnych treningach siłowych i wytrzymałościowych może się nieco pogorszyć. Niemniej jednak sport oddziałuje na skórę pozytywnie pod kątem jej elastyczności. W większości wypadków jest mocno naciągnięta i bogata w kolagen. Jednak dyscypliny, w którym wymagana jest szczuplejsza sylwetka i niższy poziom tkanki tłuszczowej sprawiają, że skóra przestaje wyglądać tak estetycznie, zwłaszcza gdy korzystamy z mimiki naszej twarzy. W medycynie estetycznej usuwanie wszelkiego rodzaju zmarszczek i pomarszczeń skóry jest bardzo proste i w większości przypadków nieinwazyjne. Tak zwany botox to jeden ze skuteczniejszych sposobów na szybkie usunięcie dużych zmarszczek, które nie reagują na działanie kremów i kwasu hialuronowego (sprawdź). Jest wiele zdrowotnych zastrzeżeń co do jego używania. Ale sportowcy jako ludzie zdrowi nie muszą się obawiać. Zwykle zastrzeżenia dotyczą kobiet w ciąży oraz ludzi z nowotworami i przyjmującymi kilka konkretnych antybiotyków.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.