Zalety picia wody

Woda jest nie tylko podstawową substancją naszego organizmu, stanowiącą do 75% masy ciała. Odgrywa także niezwykle istotną rolę w precyzyjnie regulowanej równowadze wodno-elektrolitowej, wpływa na nastrój i samopoczucie, łagodząc stres i rozmaite dolegliwości. Picie wody jest bardzo ważne zarówno dla zachowania zdrowia, jak i atrakcyjnego wyglądu. Warto pamiętać, że już niewielkie niedobory wody mogą przysporzyć wielu problemów – zwiększać stężenie toksyn w organizmie, utrudniać odchudzanie, powodować osłabienie, obniżenie koncentracji, a także przyczynić się do powstania lub nasilenia cellulitu u kobiet.

woda mineralna
źródło: Pinterest

Dlaczego warto pić wodę? Poza tym, że jest ona niezbędna do transportu składników odżywczych do komórek i usuwania z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, to także jest bardzo potrzebna do regulacji temperatury ciała i nawilżania wdychanego powietrza.

Regularne picie wody (w ilości minimum 1,5 litra dziennie) pomaga również tworzyć elastyczny płaszcz ochronny dookoła ważnych narządów. Pomaga także zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, migrenie, cukrzycy starczej oraz nadciśnieniu krwi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że systematyczne picie wody pomaga także przy astmie. Prawda jest taka, że wystarczająca ilość wody może powstrzymać męczące ataki astmy i przynieść pożądaną ulgę. Co więcej, picie niegazowanej wody mineralnej (najlepiej niskosodowej) obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Pomaga także przy bólach głowy, zgadze i dolegliwościach jelitowo-żołądkowych. To dzięki wypijaniu odpowiedniej ilości wody nasza skóra jest gładka i elastyczna, a figura smukła i pozbawiona niedoskonałości.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.