Tych produktów nie łącz ze sobą!

zdrowa dieta

Dbasz o swoje zdrowie, zdrowy styl życia i właściwe odżywianie? Świetnie! Ale założę się, że w tym całym dbaniu o dobrą dietę i tak popełniasz błędy. Wiem, wiem – czytasz etykiety, unikasz produktów przetworzonych i naszpikowanych konserwantami. Gdzie więc te błędy? A w łączeniu niektórych pokarmów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich ulubiona sałatka z pomidorów i ogórków nie jest taka zdrowa jak im się wydaje. Nie wiem też, że ulubiony koktajl mleczny z bananem nie do końca jest taki pożywny. Prawda jest taka, że pewnych produktów spożywczych nie wolno ze sobą łączyć. Nie mówię tu, że te produkty są niezdrowe. Owszem, są zdrowe, ale pod warunkiem, że zjadamy je solo a nie w duecie. Czego ze sobą nie łączyć?

  1. Mleko i banany

Ten żywnościowy duet stał się bardzo popularny wśród wyznawców zdrowego stylu życia, ponieważ jest odżywczy i szybki w przygotowaniu. Niestety słodkie owoce takie, jak banany powinny być spożywane solo, a nie w duetach. Mleko również powinno się pić osobno. Gdy połączymy te dwa produkty uzyskamy coś, co będzie pozostawało w organizmie dłużej i tym samym spowolni układ trawienny.

  1. Pomidory i ogórki

Robiąc sałatkę bardzo często łączymy ogórka z pomidorem. Tymczasem zestawienie ze sobą tych dwóch popularnych warzyw zakłóca biochemiczne procesy zachodzące w naszych ciałach. Tym samym prowadzi do powstawania obrzęków. I to nie wszystko! witaminy zawarte w obu tych warzywach nie są prawidłowo trawione jeśli dostarczane są w duecie. Chcesz jeść zdrowo? Spożywaj osobno pomidora i ogórka!

  1. Kawa i kanapki

Wiele osób na śniadanie serwuje sobie kanapki i kawę. Niby zdrowo, ale… tylko „niby”. Węglowodany proste bardzo utrudniają wchłanianie wapnia, osłabiając tym samym  układ nerwowy i sercowo-naczyniowy. Jeśli kanapki to bez kawy. A jeśli kawa, to nie kanapki. Pamiętaj o tym!

  1. Mięso i ziemniaki

Lubisz mięso? Z czym najczęściej serwujesz je na obiad? Założę się, że z ziemniakami. To wielki błąd. Skrobia znajdująca się w ziemniakach, aby mogła zostać strawiona bez większych problemów potrzebuje alkalicznych płynów trawiennych. Z kolei białko z mięsa potrzebuje kwaśnych. Jeśli razem trafią do żołądka, prawdopodobieństwo zgagi i wzdęć jest bardzo duże. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez mięsa, jedz je w duecie ze świeżymi warzywami!

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.