Zalety kremu do golenia

Dawniej nie sposób było sobie wyobrazić męskiej kosmetyczki bez pędzla do golenia. Dziś mężczyźni są zdecydowanie wygodniejsi, dlatego rytuał dokładnego rozprowadzania kremu przed goleniem zastąpiło szybkie nakładanie pianki albo żelu ręką. Golenie może i stało się dzięki temu szybsze ale ta metoda znacznie bardziej podrażnia skórę.

Krem do golenia
Źródło Pinterest

Nakładanie kremu za pomocą pędzla jest nie tylko bardziej dokładnie, ale stanowi również świetny masaż oczyszczający pory i rozgrzewający twarz przed goleniem. Krem do golenia jest także gęstszy, dlatego zmiękczanie zarostu kremem zmniejsza uczucie pieczenia i mniej podrażnia skórę niż zmiękczanie pianką. Co ważne dla oszczędnych, kremy są znacznie tańsze od pianki albo żelu – różnica w cenie bywa nawet dwukrotna.

Firmy produkujące kosmetyki doceniają wyjątkowe właściwości kremów, dlatego mimo zmniejszenia popytu wciąż możemy je znaleźć w ich ofercie. Dla przykładu Nivea sprzedaje bardzo delikatny i skuteczny pielęgnujący krem do golenia, który zawiera minerały morskie i kompleks witaminowy zapobiegające podrażnieniom skóry. Jeżeli lubimy dokładność, warto żebyśmy zrezygnowali z pośpiesznego golenia i przywrócili do łask nieco już zapomnianą sztukę golenia z wykorzystaniem pędzla.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.