Dwie twarze mistrzostw świata w Katarze

1sport

Turniej piłki ręcznej odbywający się w jednym z najbogatszych państw arabskich zapamiętamy na bardzo długo. Będą to wspomnienia radosne, smutne a także związane z kontrowersjami i łamaniem pewnych zasad, o których napiszę później. Mimo wszystko brązowy medal zdobyty przez naszych piłkarzy ręcznych cieszy, Pokazali oni klasę w prawdziwym horrorze z aktualnymi mistrzami świata. Kibice mogą być dumni, że jesteśmy trzecią drużyną na świecie w tej dyscyplinie. Chociaż na dobrą sprawę ranking piłki ręcznej jest dosyć ubogi w porównaniu z piłką nożną.

 

Kolejna drużyna dumą polskiego sportu

Klasa światowa naszej ekipy została potwierdzona. Teraz gdy pomyślę sobie o meczach grupowych wiem, że zarówno Niemcy jak i Duńczycy byli do pokonania. Wygraliśmy z niejedną potęgą a przegraliśmy z drużynami, które wcale nie były od nas dużo lepsze. Medal brązowy to zasługa wszystkich zawodników jednak dwóch z nich było prawdziwymi „All stars” tych mistrzostw. Na początku Bartosz Jurecki grający wyśmienicie w ataku i jako idealny asystujący. Podawał i rzucał z każdej pozycji. Został wybrany jednym z najlepszych zawodników turnieju. Mogę się założyć, że drugim takim zawodnikiem zostałby Michał Szyba. Niestety grał po prosty zbyt mało w tych mistrzostwach. W meczu o brązowy medal był najlepszym zawodnikiem, który zdobywał bramki w sytuacjach niemożliwych i niezwykle trudnych. Zdobył dwie najważniejsze bramki dające dogrywkę. Ten zawodnik może być gwiazdą tego sportu. Już teraz gra tak jak najlepsi na świecie. Wielkie dzięki reprezentacjo piłki ręcznej za emocję i dumę jaką teraz odczuwają wszyscy Polacy.

Katarskie mistrzostwa pełne kontrowersji

 2sport

Mistrzostwa odbywające się w tym pięknym i ciepłym kraju podniosły ciśnienie wielu kibicom. Czas najwyższy podjąć dyskusję na temat tego jaka powinna być definicja reprezentanta kraju w sporcie. Czy jest to człowiek, który nie urodził się w danym kraju i nie ma żadnych korzeni z nim związanych? Czy jest to człowiek, który na co dzień nie mieszka w tym państwie i nie zna jego języka? Na to wygląda, bo tak wyglądało 50% drużyny Kataru na tym turnieju. Kupieni przez arabskich szejków zawodnicy z europy powinni się wstydzić tego, że reprezentują inny kraj za pieniądze. Druga sprawa to sędziowie, którzy widocznie pomagali drużynie gospodarzy. Nie wszyscy, ale jednak znaczna część była przychylna gospodarzom w najróżniejszych aspektach gry. Po meczu półfinałowym, który ewidentnie był sędziowany jednostronnie możemy być rozczarowaniu. Ale największa porażka to rzecz, o której napisałem na samym początku. Reprezentacja kraju to obywatele tego państwa, którzy mają przynajmniej podstawowe korzenie lub mieszkają w nim od wielu lat.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.