Problemy z erekcją – przyczyny i zapobieganie

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Mężczyźni niepytani, milczą o życiu intymnym. Tymczasem statystyki pokazują, że w samej Polsce na zaburzenia erekcji cierpi około 3 mln mężczyzn. Około 95% z nich w ogóle nie podejmuje się leczenia. Uciekają przed problemem i udają, że go nie ma. Kłopoty z wywołaniem i utrzymaniem wzwodu mogą spotkać każdego. Coraz częściej dotyczą młodych mężczyzn.

Problemy z erekcją mogą mieć wiele przyczyn i wcale nie oznaczają, że ktoś jest mniej męski. Bardzo często wynikają ze zwykłego przepracowania, zmęczenia czy stresu. Dlatego też warto się przełamać i porozmawiać z lekarzem o problemie. Nieleczone problemy z erekcją same się nie naprawią.

Przyczyny problemów z erekcją

  1. Jedną z głównych przyczyn problemów z erekcją jest stres i zmęczenie. Jeśli ktoś pracuje po 14-16 godzin na dobę (a coraz częściej tak się zdarza) to nie tak łatwo jest mu później przestawić się na tryb intymności i bliskości z drugą osobą. Każda chęć zbliżenia staje się wówczas kolejnym zadaniem do wykonania – zadaniem, które jest stresujące, a co za tym idzie, trudne do wykonania. Długotrwały stres obniża poziom testosteronu i w ten właśnie sposób zaburza erekcję.
  2. Zaburzenia wzwodu bardzo często są również następstwem strachu przed ośmieszeniem się w oczach kobiety. Każdy mężczyzna chce jak najlepiej wypaść przed partnerką. Im bardziej mu na tym zależy, tym większe problemy z erekcją lub jej utrzymaniem może mieć.
  3. Winowajcą, a co za tym idzie przyczyną problemów w sypialni może być zła dieta i brak ruchu. By ustrzec się przed kłopotami z erekcją, trzeba przede wszystkim zadbać o naczynia krwionośne. Co to dokładnie oznacza? Należy jeść mniej tłusto i w ogóle mniej. Należy także zadbać o solidną porcję warzyw i owoców w codziennej diecie. W końcu, należy zadbać o odpowiednią ilość ruchu, bo zaburzenia erekcji mają ścisły związek z mniejszą zdolnością organizmu do długotrwałego wysiłku.
  4. Jak pokazują badania – długotrwałe palenie papierosów prowadzi do impotencji. Nikotyna powoduje bowiem zmiany naczyniowe, zaburza wydzielanie hormonów i przyspiesza starzenie organizmu. Zawarte w nikotynie składniki działają toksycznie na strefę intymną mężczyzn.
  5. Toksycznie działa też alkohol. O ile w niewielkich ilościach potrafi na początku poprawić libido, o tyle pity systematycznie i przez dłuższy czas – ingeruje w układ hormonalny, naczyniowy i nerwowy, przez co hamuje powstanie erekcji, a także jej utrzymanie.
  6. U niektórych panów problemy z erekcją mogą wynikać także ze stosowanie steroidowych środków dopingujących. Zażywane samodzielnie, a więc bez kontroli lekarza, często doprowadzają do kłopotów z erekcją. Dlaczego? Bo większość z nich podnosi poziom testosteronu we krwi, co nie jest bez znaczenia dla naturalnej gospodarki hormonalnej.

Jak walczyć z problemem?

źródło: permen.pl
źródło: permen.pl

Każdy typ zaburzeń erekcji można leczyć farmakologicznie. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wspomagających zdolność do wzwodu. Jednym z najbardziej popularnych jest PERMEN. Opinie na jego temat są bardzo pozytywne. Większość osób uznaje go za numer 1.

PERMEN nie tylko poprawia seksualną wydajność, ale także wyzwala ochotę na zbliżenie. Wspomaga osiągnięcie i utrzymanie podniecenia seksualnego, jak również wpływa na utrzymanie sprawnej pracy serca.

W przeciwieństwie do wielu innych leków, PERMEN przeznaczony jest do stosowania codziennego, dzięki czemu mężczyzna nie musi wcześniej planować seksu i może mieć pewność, że w każdej chwili stanie na wysokości zadania. Zdolność do odbycia stosunku utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały dzień. Najlepsze efekty ze stosowania leku odczuwa się po około 6 tygodniach.

Jeśli interesują Cię opinie na temat preparatu PERMEN lub chcesz zaczerpnąć na jego temat więcej informacji, zapraszam tutaj: http://www.permen.pl/sklad-i-dzialanie/

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.