Popularne aplikacje sportowe. Smartfon prywatnym trenerem

https://www.pinterest.com/pin/131448882848070423/
https://www.pinterest.com/pin/131448882848070423/

Elektroniczna niania, elektroniczny nauczyciel języka a teraz trener. Wszystkie te aplikacje lub urządzenia pozwalają stworzyć coś na wzór dyscypliny, którą uzyskalibyśmy z prawdziwym człowiekiem. Jako pasjonat sportu i regularnie uprawiający trening siłowy amator wiem jak ważna jest motywacja i plan działania. Stosuję starą jak świat metodę dzienniczka treningowego w starym zeszycie. Ale nie każdy czuje ten rytm co osoby trenujące od wielu lat. Z pomocą przychodzi elektronika a dokładnie mówiąc aplikacje na smartfony i tablety.

Trener mobilny. Gotowy plan treningowy

https://www.pinterest.com/pin/135248795032415278/
https://www.pinterest.com/pin/135248795032415278/

Drugą pod względem ilości pobrań aplikacją sportową jest dziennik treningowy. Składa się z przykładowego planu (lub kilku planów) treningowego. Przedstawiony w formie graficznej oraz odrębnego dziennika do zapisywania postępów bezpośrednio na smartfonie. Sama aplikacja budzi sporo kontrowersji zwłaszcza u zaawansowanych trenujących. Dla początkujących jest w większości wypadków pomocna. Obsługa aplikacji treningowej na tablecie to sama przyjemność. Niestety smartfony z ekranem mniejszym niż 4 cale są po prostu niewygodne. Większe ekrany, które stają się standardem nawet w średniej półce cenowej będą w sam raz.

Używając słowa trening trzeba sprecyzować o jaki rodzaj wysiłku fizycznego chodzi. Aplikacje bowiem dzielą się na te dla biegaczy, trenujących w siłowni, kalistenike w domu oraz inne formy treningu spopularyzowane w ostatnich latach.

Zamiast dietetyka aplikacja do liczenia kalorii

https://www.pinterest.com/pin/235172411765135006/
https://www.pinterest.com/pin/235172411765135006/

Dietetycy na pewno nie są szczęśliwi z faktu powstawania takich aplikacji. Popularny Myfitnesspal jest przykładem programu, który bardzo szybko jest w stanie zsumować nam kalorie z różnych produktów spożywczych podając mu gramaturę składników. Jego dokładność jest co najwyżej na poziomie 90%. Dlaczego? To proste każdy produkt spożywczy ma swoje nieco odmienne właściwości, o których decyduje producent. I to etykieta produktu a nie kalkulator kalorii powiem nam ile mamy białka, tłuszczu czy kilokalorii. Przykładem niech będzie ser twarogowy półtłusty o masie 100g. Jedna firma określa ilość białka na poziomie 19 gramów zaś inna 22 gramów. Jeden producent uważa, że półtłusty oznacza 5g tłuszczu zaś inny że 7g. To samo jest z dowolnie wybranym produktem spożywczym. Aplikacja sama w sobie może dać pewien obraz całości. Granica błędu w liczeniu nie jest niczym złym. W końcu ciało również ma inne zapotrzebowanie każdego dnia. Raz jesteśmy zestresowani i potrzebujemy więcej kalorii innego razu siedzimy w domu cały dzień i zapotrzebowanie spada nawet o 200-300kcal.

Nowoczesny smartfon to nie tylko centrum rozrywki i możliwość kontaktów z całym światem, ale także motywującyc do treningu i uprawiania sportu sprzęt.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.