Kot po sterylizacji i wymagania żywieniowe

dachowiec
źródło: https://pixabay.com/pl

Zabieg sterylizacji jest bardzo ważny dla właścicieli kotów mieszkających w domu. Usuwając gruczoły pozbywamy się problemu jakim jest oznaczanie terenu nieładnie pachnącą substancją. Bardzo podobnie robią psy z tym, że one mogą zostać nauczone pewnych zachowań w domu. Kot jako zwierzę o trudnym charakterze nie jest proste do okiełznania. Dlatego podjęcie decyzji o zabiegu powinno być jak najszybsze.

Wpływ jedzenia na rekonwalescencje i życie

zwierzak
źródło: https://pixabay.com/pl

Produkty spożywcze i jakość makro-mikroskładników jakie dostarczamy naszemu ciału ma wpływ na zdrowie. Człowiek wychodzący ze szpitala powinien zmienić swoje zwyczaje żywieniowe na wartościowe i zdrowe dzięki temu szybciej wróci od pełnej sprawności. Ze zwierzętami jest tak samo. Matka natura nie przewidziała zabiegu jakim jest kastracja i jego wpływu na ogólne zdrowie zwierzęcia. Na szczęście człowiek wiem jak działać w takiej sytuacji. W przypadku kota ważne jest dostarczenie przede wszystkim dobrej jakości proteiny i kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6. Proteina będzie istotna przy rekonwalescencji ale także normalnym życiu każdego dnia. Mięśnie potrzebują białka do utrzymania stałej masy. W przypadku zwierząt po zabiegu zostają wykorzystane z procesu gojenia ran. Tłuszcze w karmie dla kotów kastrowanych musi być utrzymany na dosyć niskim poziomie. Nawet zwierzęta mogą cierpieć na otyłość gdy przesadnie zaczniemy zwiększać liczbę kalorii. Poza tym specjalna karma dla kotów kastrowanych pozwala zapobiegać powstawaniu różnych chorób układu moczowego.

Bezpodstawne obawy właścicieli

kotek
źródło: https://pixabay.com/pl

Sterylizacja i kastracja samców kotów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów przeprowadzanych u weterynarza. Zagrożenie życia lub zdrowia jest bardzo niewielkie. A coś takiego jak zmiana charakteru zwierzęcia po wykonaniu takiego zabiegu po prostu się nie zdarza. Zwykle samiec jest spokojniejszy i mniej agresywny. To samo tyczy się kotek, które spokojniej patrzą na świat. Właściwe odżywianie i zabawa po rekonwalescencji kota sprawia, że wszystko wraca do normy w ciągu kilku tygodni.

Więcej informacji dotyczących karmy dla kotów kastrowanych znajdziecie TU.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.