strzelectwo
źródło: http://gazetylokalne.pl/system/11/articles/000/020/833/horizontal_photos/normal.jpg?1376655104

Jestem wielkim fanem bycia aktywnym w życiu na różne sposoby. Ruch to zdrowie a przebywanie na świeżym powietrzu relaksuje i wpływa na samopoczucie. Większość dyscyplin sportowych odbywa się właśnie na dworze. Są też takie, które nie mogą się obejść bez przyrody i otwartych przestrzeni. Ostatnio odkryłem całkowicie nowy sposób aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zdobywania nowych umiejętności. Nie jest to sport, ale pewnego rodzaju zabawa łącząca w sobie pracę, naukę i grę aktorską.

 

Słowianie i Wikingowie

 

festiwal
źródło: http://s3.flog.pl/media/foto/5338706_xviii-festiwal-slowian-i-wikingow-w-wolinie.jpg

W naszym kraju są setki jeśli nie tysiące osób, które regularnie biorą udział w różnych imprezach z cyklu Słowian i Wikingów Europy. Wyjaśnię wam pokrótce o co chodzi. Każda chętna do udziału osoba przebiera się w tradycyjne stroje z epoki. Nawet buty, fryzury oraz wszelkiego rodzaju ozdoby i makijaże są brane z lat czasów powstania państwa polskiego lub wcześniejszych. Weterani tych imprez zajmują się rzemiosłem. Są tam kowale, tkaczki, rycerze walczący mieczem czy kucharze oraz garncarze. Jadąc na takie wydarzenie możemy spędzić kilka dni w towarzystwie nowych ludzi. Śpimy w namiotach i jemy typowe słowiańskie potrawy, które opierają się na mięsie, miodzie, tłuszczu i owocach.

 

Wpływ na zdrowie i aktywne spędzanie czasu

 

rycerze
źródło: http://www.wyspiarzniebieski.pl/images/articles/7872/big_680772090501cd78d8535c.jpg

Jeżeli nie wiecie jak zacząć swoją przygodę z imprezami słowiańskimi macie wiele sposobów. Najlepszym jest kupienie dostępu na taki event w internecie. Możecie sprawić tym samym prezent dla chłopaka lub sami wybrać się na do tego świata. Możliwości jest mnóstwo ponieważ każda wejściówka jest swojego rodzaju wejściem do innej grupy zainteresowań. Można iść w stronę kowalstwa i uczyć się fachu tworząc własne miecze i noże. Mężczyźni chętnie idą w stronę walki na miecze i łucznictwa. Chociaż panie także wybierają łucznictwo ze względu na brak ciężkiego oręża. Wyjazd na takie zgrupowanie nie jest zachcianką biznesmenów. Chociaż nawet bogaci ludzie wybierają je jako swoje hobby wakacyjne. Polska jest obecnie mistrzami świata w walce na miecze. Nasze łuczniczki są najlepsze w Europie i na Świecie. W każdym wieku można zacząć przygodę ze średniowieczem ucząc się fachu rzemieślnika lub wojownika. To genialny prezent urodzinowy, który może rozpocząć nową pasję, która wcale nie jest kosztowna.

Jeżeli zastanawiacie się gdzie możecie trafić na te aktywności już spieszę z wyjaśnieniami. Festiwal Słowian i Wikingów odbywa się na Wolinie od wielu lat. Nauka jazdy konnej dla dwojga dostępna jest na obrzeżach każdego większego miasta. Nauka walki mieczem oraz strzelania z łuku zyskuje na popularności. W Warszawie jest przynajmniej kilka miejsc by ich zasmakować. Kilkudniowe przygody survivalowe, to inna para kaloszy. Mogą odbywać się w całej Polsce. Organizatorami są zwykle firmy od lat pracujące z fachowcami w tej dziedzinie. Są to podróżnicy, ratownicy oraz pasjonaci kultury słowiańskiej i prawdziwego przetrwania.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.