Woda po goleniu, która wspomaga regenerację skóry? To możliwe!

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Przekonania, że tylko kobiety powinny dbać o swój wygląd, dawno przeszły już do lamusa. Podobnie jak przekonania, że woda po goleniu podrażnia wrażliwą męską skórę i przyczynia się do nadmiernego jej wysuszania. W dzisiejszych czasach wody po goleniu nie przypominają tych, po które sięgali nasi dziadkowie i ojcowie. Nowoczesne kosmetyki coraz częściej zawierają składniki, które pielęgnują skórę po goleniu: odpowiednio ją nawilżają i koją. 

Woda po goleniu Nivea Silver Protect (źródło: www.niveamen.pl)
Woda po goleniu Nivea Silver Protect (źródło: www.niveamen.pl)

Jednym z męskich kosmetyków, na które warto zwrócić szczególną uwagę jest woda po goleniu marki Nivea Silver Protect. Nie dość, że dezynfekuje skórę i zapewnia jej antybakteryjną ochronę, to na dodatek wspomaga regenerację naskórka, orzeźwia i koi. Zaawansowana i co najważniejsze lekka formuła zawiera jony srebra, prowitaminę B5 i rumianek. I to właśnie jony srebra zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Bo przedostając się do wnętrza komórek bakteryjnych, dezaktywują ich funkcje życiowe, co z kolei prowadzi do osłabienia ich zdolności przetrwania.

Wodę Nivea Silver Protect najlepiej jest nałożyć zaraz po goleniu tak, aby nie dopuścić do powstania jakichkolwiek podrażnień. Kosmetyk działa szybko (zapewnia szybką odnowę i ochronę) i pozostawia skórę w naprawdę dobrej formie. Skóra po użyciu wody Nivea jest zdrowa i wygląda bardzo świeżo.

Uwaga! Aby dodatkowo zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień po goleniu, należy dokładnie oczyścić skórę jeszcze przed usuwaniem zarostu. Czysta twarz zmniejsza bowiem ryzyko wystąpienia po goleniu czerwonych krostek. Pamiętajcie też, aby do golenia zawsze używać specjalnych produktów zmiękczających zarost. Nigdy do usuwania zarostu nie stosujcie zwykłego mydła. Nie dość, że nie zapewni ono odpowiedniego poślizgu dla ostrzy maszynki, to na dodatek już na wstępie nieprzyjemnie wysuszy naskórek.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.